Mimo faktu, że Łeba istnieje od trzynastego wieku, w swej obecnej lokalizacji funkcjonuje od tysiąc pięćset siedemdziesiątego drugiego roku. Założyciele pierwotnej osady nie przewidzieli prawdopodobnie, że będzie ona zatapiana przez sztormy i zasypywana przez ruchome wydmy. Aktualnie położenie jest znakomite – miasteczko posiada pozytywny mikroklimat, dostęp do morza, a w najbliższej okolicy jedną z najogromniejszych atrakcji przyrodniczych w naszym kraju – Słowiński Park Narodowy. Warto, więc już wcześniej rezerwować noclegi. Łeba, albowiem przygotowuje się już na wakacje 2014.

ustka noclegi

Autor: MatthiasHaas67
Źródło: www.flickr.com
Łeba to typowa miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa. Do najbardziej wartościowych zabytków miasta zaliczyć można przede wszystkim barokowy kościół z 1683 r.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie serwisy są sugerowane przez różne osoby, to zobacz polecane info na tego typu temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaabsorbować.

z wieżą szachulcową. Do jego budowy zużyto materiały z kościoła świętego Mikołaja opiekuna żeglarzy i rybaków, którego poniekąd zasypane mury możemy oglądać do dnia dzisiejszego. Interesujące są również stare domki rybackie nad kanałem portowym i przy głównej ulicy miasta.

Trzeba także obejrzeć zabytki kultury Słowińców, które zachowały się w okolicznych wsiach. Ciekawy będzie również spacer po 6-hektarowym ogrodzie ornitologicznym, gdzie można zobaczyć ponad 100 gatunków ptaków z całego świata (łącznie około dwa tysiące sztuk).Naobszarze ogrodu mieści się kilka półwyspów, wysepek i stawów rybnych, które są ze sobą razem połączone. Dla kuracjuszy przybywających do Łeby po zdrowie przygotowano sanatoria z kąpielami borowinowymi i masażami. Warto również zaglądnąć do Muzeum Motyli, gdzie zgromadzono ponad trzy tysiące motyli z całego świata. Najstarsze, przedstawione tu gabloty pochodzą z 1906 r. Ciekawostką jest również Miasteczko Western City, gdzie robione są imprezy kowbojskie o oprawie nawiązującej do Dzikiego Zachodu oraz dwa miejskie lunaparki.

Wśród najbardziej interesujących imprez odbywających się w Łebie wymienić należy: Allegro Cup – zawody w windsurfingu zaliczane do klasyfikacji Pucharu Europy w Formule Windsurfing, Międzynarodowy Festiwal Latawców, Odpust w Zaczarowanym Mieście, kulinarny Festiwal Pomuchla, Święto Łeby, a także Bal Koszyczkowy.

Podczas przechadzki po wydmach Słowińskiego Parku Narodowego częstokroć można ulec złudzeniu, że jest się na pustyni. Dopiero widok morza Bałtyckiego i przybrzeżnego jeziora Łebsko uświadamia nam, że jesteśmy na słowińskich wydmach.

W gąszczu otaczających nas tekstów niełatwo jest odnaleźć rzeczywiście pomocne informacje. Z tego powodu jeśli ciekawi Cię tego typu artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://www.hotelaqua.pl/restauracja/restauracja-aquarella).

Nadmorskie wiatry mają ciągły wpływ na kształt i wędrówkę wydm (od kilku do kilkunastu metrów w ciągu roku). Na obszarze tym odbywa się nieprzerwany ruch, a dowodem na to są między innymi wystające spod warstw piasku ruiny gotyckiego kościoła św. Mikołaja z czternastego wieku, który wznosił się niegdyś w Starej Łebie i jest współcześnie najstarszym zabytkiem miasta. Trzeba podkreślić, iż tutejszy obszar wydmowy o powierzchni około pięciuset hektarów, jest największym terenem ruchomych piasków w tej części Europy. Leżące na terenie Parku jeziora Łebsko i Gardno, to części odciętej mierzeją zatoki morskiej. Brzegi jezior zarośnięte roślinnością szuwarową są wspaniałym schronieniem dla ptactwa wodno – błotnego. Wśród ssaków najbardziej znanym mieszkańcem Słowińskiego Parku Narodowego jest jeleń, który rewelacyjnie czuje się na tutejszych okazałych łąkach. By bliżej zapoznać się z przyrodą Parku, należy udać się do poświęconego mu muzeum w Smołdzinie. Największym wzniesieniem w okolicy jest Rowokół (115 m n.p.m.) – morenowe wzgórze, z którego roztacza się cudowna panorama wydmy, jeziora i wybrzeże morskie. Po wschodniej stronie Łeby znajdują się inne rewelacyjne atrakcje przyrodnicze – jezioro Sarbsko i rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska chroniący zalesione wydmy.

***Pełną ofertę na odpoczynek dwa tysiące piętnaście w Łebie można wyszukać w serwisie bądź klikając na niżej znajdujące się linki:- Łeba noclegi- hotele Łeba