Gdy osiągamy określony wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodziej. Dużo zależy także od typu urody. Nie da się ukryć, że po niektórych bardziej widać ich wiek, inni natomiast trzymają się znakomicie. Oczywiście trzeba dbać o siebie, żeby zachować dobry wygląd, aczkolwiek na proces starzenia się nie mamy wpływu. Obecnie jednak współczesna kultura narzuca nam model życia, w myśl którego powinnyśmy jak najdłużej wyglądać młodzieńczo. Tak silny trend pozwolił na skuteczny rozwój medycyny estetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Coraz częściej po młodość w kremie udajemy się już nie do drogerii, ale gabinetu kosmetycznego. Odmładzające zabiegi są zazwyczaj bardziej efektywne, chociaż ich ceny są dosyć spore i nie każdego stać na taki wydatek. Generalnie Skuteczna medycyna estetyczna sprawdza się, gdy pragniemy szybko przywrócić swojej skórze blask.

Poza tym tego w gabinetach dermatologicznych możemy wykupić zabiegi, które dość dogłębnie mogą udoskonalić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie usuwa tkankę tłuszczową. Jest to popularna metoda, która nie wymaga ingerencji z użyciem skalpela. Przeważnie wystarczą 2 -3 zabiegi, by usunąć niedużą ilość tkanki tłuszczowej, np. z podbródka. W przypadku, gdy chcemy usunąć tłuszcz z większych partii ciała, musimy liczyć się z większymi wydatkami, gdyż ilość niezbędnych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Mimo że standardowy zabieg (glowspa.pl/infuzja-tlenowa/) lipolizy jest mało inwazyjny, to jednak występują niewielkie skutki uboczne w postaci pieczenia i opuchlizny, które goją się z czasem.

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kolejny zabieg, dzięki któremu możemy w prosty sposób odjąć sobie 10 lat to rekomendowany botox. Na dzień dzisiejszy chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega zabieg (np. kliknij po szczegóły) ostrzykiwania botoksem, szczególnie po tym, jak zabieg stał się modny wśród hollywoodzkich gwiazd. W prasie plotkarskiej wielokrotnie komentuje się na zdjęciach celebrytów efekt odmładzania. Za pomocą tego botoksu redukuje się zmarszczki nawet do 80%.

Powinno się jednak pamiętać, że widoczne rezultaty są tymczasowe i po okresie czasu trzeba wznowić kurację. Naturalnie jak w przypadku wszystkich tego typu estetycznych zbiegów, również i tu musimy się liczyć z tym, że pacjenci mogą oduczuwać pewien ból. Ceny botoksu kształtują się zazwyczaj w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od umiejscowienia zmarszczek oraz oczywiście oferty gabinetu.