Dużo osób marzy o pięknym i zdrowym wyglądzie, mimo to codzienność umie okazać się nieznacznie frustrująca. Dla dużej ilości osób ciężkim niekiedy jest okres dojrzewania – silne wahania hormonalne mogą sprawić, iż w do tej pory ładnej cerze pojawiają się wytryski, zaskórniki , a także znaczne zmiany ropne. Chociaż jest dużo kosmetyków , jak również lekarstw, dane kuracje – chociaż skuteczne – mogą wysoce negatywnie wpływać na samopoczucie.

dermatologia

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to nawet wtedy możliwe jest znaczne złagodzenie, a czasami również zupełne usunięcie symptomów trądziku , a także blizn – współczesna dermatologia http://englander.com.pl/ estetyczna zna najróżniejsze tajniki na poprawę komfortu u osób z różnymi defektami skórnymi.

Współcześnie peeling chemiczny to atrakcyjne rozstrzygnięcie dla osób cierpiących na po części zaleczony trądzik bądź zupełnie wyleczony, ale pozostawiający blizny. Jest specjalnie wskazany przy zaskórnikach , a także kolejnych sytuacjach, gdy potrzebne jest pobudzenie skóry do odnowy – dla przykładu potrafi o wiele zredukować zmarszczki, piegi lub zrogowacenia. Wbrew obiegowej opinii peeling chemiczny może składać się z wysoce naturalnych składników – przykładowo kwasów AHA bądź witaminy A.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany temat, to odsyłam do tej strony (http://rehafit.org/oferta/) – tam znajdziesz fascynujące dane, które są szczegółowym opisem tego zagadnienia.

Peeling chemiczny należy do najefektywniejszych metod zwalczania defektów skórnych – jego efektywność jest potwierdzona wieloma badaniami , jak również liczbą usatysfakcjonowanych konsumentów.

Trzeba jednak wiedzieć, że nawet najsilniej profesjonalny peeling jest w stanie zawieść, jeżeli nie zastosuje się zaleceń dermatologa lub kosmetologa – przykładowo w każdej sytuacji po kuracji należy chronić skórę przed światłem słonecznym. Dlatego najkorzystniejszy czas na mocno złuszczający peeling chemiczny to zima , a także jesień – jednak także wtedy należy stosować filtry. Wysoce istotne jest także prawidłowe i regularne nawilżanie skóry po złuszczaniu. Przeważnie aby efekt był satysfakcjonujący, należy zrobić kilka zabiegów, ale muszą zostać poprzedzone w czasie – o ich czasie trwania odstępów czasowych powinien decydować dobry w swym zawodzie dermatolog.

estetyka

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Do zabiegu trzeba też się przygotować. Tydzień przed peelingiem nie wolno stosować innych terapii złuszczających, takich jak dla przykładu mikrodermabrazja, a również depilacji. Z pewnością trzeba też pamiętać, że mężczyźni nie powinni usuwać zarostu krótko przed peelingiem ze względu na możliwość podrażnień. Wskazane z kolei jest zastosowanie łagodniejszych kremów z kwasami AHA, lecz w okresie do czternastu dni przed peelingiem. Należy także sprawdzić, czy nie jest się nadwrażliwym na konkretne składniki. Jeżeli zastosuje się powyższe rady, peeling chemiczny umie dostarczyć niesamowite rezultaty – dlatego też zdecydowanie dobrze spróbować, aby ucieszyć się olśniewającą i gładką cerą.