Powody do zrobienia sobie operacji modelującej uszu są rozmaite. Zwykle sprowadzają się do dużego kompleksu odstawiających małżowin. To wyróżnianie się bywa nierzadko przedmiotem aluzji. Niejednokrotnie prowadzi to do załamań nerwowych, a nawet depresji. Fachowcy od chirurgii estetycznej komentują tę sprawę i zapewniają: operacje na uszach należą do najprostszych pośród innych zabiegów na skórze. Z drugiej strony zabieg na uszach, (nie inaczej jak na innych fragmentach ciała) – jeśli już się nań zdecydujemy – powinien być zrobiony raz i porządnie. Kolejne korekty niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe odczuwanie bólu oraz zmniejszanie zasobów portfela.

estetyka

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Nieskąplikowana operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą chwilowe zmiany w czuciu. Korekta małżowin to kilka dokładnych chirurgicznych cięć a po tym modelowanie małżowiny specjalnymi szwami pod ten zabieg (nasza strona). Z reguły uszy bolą szczególnie mocno w pierwszych dobach po zabiegu. Dobrze jest mieć pod ręką tabletki przeciwbólowe, które – choć doraźnie i chwilowo – ale obniżą próg bólu.

Około dwa tysiące złotych – tyle mniej więcej wynosi przeciętny budżet na operację na małżowinach. Cięcie i profilowanie małżowin jest dziełem specjalistycznej grupy fachowców z zakresu chirurgii estetycznej. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut – góra godzinę. Chirurdzy radzą, aby przez pierwsze godziny po zabiegu „pocięty” pacjent przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to lepsza kontrola. Cięcie skóry i delikatne zabiegi, ukłucia i delikatność – obie skrajności łączy profesjonalna chirurgia estetyczna.

medycyna

Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

W przypadku modelacji uszu kluczowe staje się nastawienie psychiczne. Dzieci i dorośli decydujące się na zabieg mają w podświadomości przekonanie o niepożądanym elemencie ciała, mankamencie który nie daje im spokoju. Operacja na małżowinie jest nie tylko zabiegiem na ciele, ale także w dużej mierze mentalnym.

Zobacz również szczegóły w treści (https://pl.babor.com/), na pewno będziesz zdania, że naprawdę warto było się z nimi zapoznać. Nie czekaj zatem i wejdź tutaj!

Pozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu entuzjazmu i bodźców jeśli chodzi o dalsze działanie.

Operacje na uszach poprzedza się właściwymi badaniami skóry. Lekarze sprawdzają układ krwionośny, odstawić musimy alkohol i papierosy. Pacjent zwiększa wówczas ilość przyswajanej witaminy C, zwykle czyni się to już tydzień przed zabiegiem.