Medycyna estetyczna to aktualnie najprędzej rozwijająca się dziedzina medycyny. Jest zakresem medycyny oddaną całkiem i jedynie ulepszeniu wizerunku, oraz opóźnienia skutków starzenia. Medycyna estetyczna używa całościowo mądrość z obrębu wielu specjalności. Lekarze używają technik zabiegowych odrobinę inwazyjnych posługując się jedynie medykamentami, narzędziami i postępowaniami potwierdzonymi przez lekarskie towarzystwa naukowe.

chirurgia estetyczna

Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
Pacjentem medycyny estetycznej jest zdrowy człowiek, chcący w dalszym ciągu zachować doskonałą formę fizyczną i mentalną. Specjalistyczna wiedza, biegłość i zdolności zabiegowe, są zasadnicze w tej sferze, bowiem dyplomowani lekarze medycyny estetycznej powinni być profesjonalni. Oferowana pacjentom wiedza ekspercka, pewne i postępowe technologie medyczne odróżniają się w zależności od obszaru organizmu, któremu są poświęcane.

Używane postępowania diagnostyczne i terapeutyczne zróżnicowane są w zależności od płci, wieku, i formy pacjenta. Niezwykle modnym zabiegiem przede wszystkim pośród dam jest likwidacja zmarszczek. Gabinety proponują niemało przeróżnych zabiegów likwidujących zmarszczki, całokształt zależy od nas, który tryb wybierzemy. Medycyna estetyczna – opinie na nasz temat – stopniowo przestaje być mylona z chirurgią plastyczną, użytkując procedury znacznie mniej inwazyjne, zezwalające udoskonalić powierzchowność i usunąć zmarszczki w sposób mniej drastyczny (opis metod), a zarazem nie

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

wyłączający z życia zawodowego, rodzinnego i społecznego. Nóż chirurga stanowi w medycynie estetycznej zaledwie uzupełnienie.

W rozróżnieniu od dermatologii, pacjenci poddający się zabiegom medycyny estetycznej nie cierpią na znaczne schorzenia skórne. Mimo iż pocenie jest regularnym procesem ustroju, nadmierne pocenie jest już niezmiernie problematyczne. Medycyna (dermamed) odnalazła rozwiązanie na skuteczne leczenie nadpotliwości – . Jest to ograniczanie działania gruczołów potowych przy pomocy toksyny botulinowej i jest to sposób traktowany obecnie za zapewniający najlepsze wyniki. Za pomocą jednego zabiegu jest możliwość znieść tę dokuczliwą dokuczliwość na parę miesięcy.