Sporej liczbie osób fala uderzeniowa kojarzy się z czymś negatywnym, jednak w dzisiejszych czasach powinniśmy zacząć kojarzyć falę uderzeniową ze sposobem leczenia. Fala uderzeniowa jest stosowana jako zabieg leczniczy. W jaki sposób? Tak, więc jest, to dość nowa terapia, która ma przyspieszyć proces powrotu do zdrowia. Potrzebna jest właściwa aparatura, która wywołuje falę uderzeniową w wybrany fragment ludzkiego ciała. Przez, co tkanka prędzej się regeneruje.

Złamana ręka

Autor: www.freeimages.com
Źródło: www.freeimages.com
Tego rodzaju terapia jest stosowana przy wielu urazach m.in. przy urazie barku, problemach z kolanami czy stawem łokciowym. Poza urazami związanymi ze stawami, możemy też zastosować falę uderzeniową (zobacz artemed) przy bólach ścięgien. Cena jednego zabiegu oscyluje w granicy stu złotych.

Skręcenia są tak specyficzne, że po każdym kolejnym skręceniu, czas rehabilitacji jest krótszyNasz organizm jest tak zbudowany, że trzeba na niego niezmiernie uważać. Jeżeli, więc chcemy rozpocząć trening wyczynowy, musimy dowiedzieć się jak należy się rozgrzewać i jak rozciągać się po treningu. Nie mówiąc już nawet o tym, że powinniśmy wiedzieć, jak właściwie robić wszystkie ćwiczenia. Gdy przeciążamy stawy, możemy mieć potem dużo kłopotów. Zresztą niewłaściwie wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić np. do skręcenie kolana. Kontuzja (fizjoterapeuta wrocław) kolana jest niezmiernie uciążliwa i powrót do zdrowia na pewno wykluczy nas z ćwiczeń na długi czas. Często trzeba po prostu zacząć oszczędzać kolano i zakładać opaskę elastyczną. Jednak konkretne opcje przedstawi nam lekarz ortopeda. Może on polecić nam np. metodę fali uderzeniowej. Nie jest to standardowy sposób leczenia skręcenia kolana, ale wspomaga on szybkość wyjścia z kontuzji. Ale to lekarz dopiero może po zbadaniu stopnia skręcenia kolana przedstawić nam taka opcję.

Nie powinniśmy robić nic na własną rękę, bo to może nam jedynie zaszkodzić. Co ważne wszystkie osoby w gorącej wodzie kąpane, powinny pamiętać, że ustalone przez lekarza trzy tygodnie nieobciążania kolana to trzy tygodnie. Sporo osób robi błąd, bo wydaje im się, że skoro nic ich nie boli po tygodniu, to oznacza, że wszystko jest okej i można wracać do treningów. W ten sposób można doprowadzić do urazu stawu kolanowego, który będziemy musieli leczyć jedynie przez operację.