Początek choroby można przegapić: dziecko czasami przeciąga sylaby i zacina się. To częste oznaki jednej z bardziej stresujących chorób, która może zaważyć na całym życiu. Nie ma jednej metody na jąkanie, ale jest terapia, pomagająca leczyć tę przypadłość.

Autor: timsamoff

Dlaczego się jąkam?Trudno powiedzieć, gdzie leży źródło tej wady.Istnieje jąkanie organiczne to złożone upośledzenie fizyczne. Drugi typ to jąkanie czynnościowe pojawia się spowodowane szokiem, trudnym przeżyciem, wielkim stresem. Czasami dzieci mogą jąkać się się jedynie w szkole – w określonej klasie.

Każde dziecko ma swoje tempo rozwoju. Niektóre uczą się mówić wcześniej, inne nie mogę przekroczyć tej bariery. Między 4 a 8 rokiem życia może się zdarzyć, że dzieci jąkają się. To bardzo często powtarzanie sylab, znakiem jest zacinanie się. Bywa, że to tylko tymczasowe zaburzenia i niebawem się kończą, dlatego ten kłopot określany jest jąkaniem rozwojowym. Jednak w tych najtrudniejszych rodzajach zaburzenie wymowy może zmienić się w załamanie psychiczne. Chory odczuwa nacisk i pustkę w piersi, a słowa, mimo prób, nie artykułują się. Później mogą pojawić się tiki, skurcze mięśni twarzy, które dodają kolejnych stresów, jeszcze mocniej komplikując chorobę. Konieczna jest terapia i dobry neurologopeda Pani Szerszeńska ze stolicy.

Autor: flattop341

Skuteczna pomoc(polecamy dobry psychoterapeuta katowice) logopedycznaPopularne ćwiczenia na jąkanie pomagają w rozluźnieniu aparat mowy. To zwykle nadmuchiwanie baloników, rozgrzewanie policzków i zabawna wymowa głosek w lusterku. Obowiązkowa jest terapia (więcej opinii na ten temat) z psychologiem. Chorzy mają kłopot z zwyczajnymi czynnościami takimi jak wykonanie telefonu, wizyta w kiosku, a porażka rodzi kolejny problem. Ważne jest też to , by zdystansować się nieco i nie myśleć o jąkaniu. Opanowanie stresu to pierwszy krok do spokojnej rozmowy.

Jąkanie to trudne do wyjaśnienia, poważne zaburzenie komunikacji. Wyjść z tego może pomóc dobry logopeda Warszawa jest znanym w kraju ośrodkiem, leczenia takich schorzeń.

Źródło: szerszenska.com