O tym, że dziś należy dbać o swój wygląd, nie musimy nikogo przekonywać. Każda nowoczesna kobieta zrobi wiele, aby właściwie pielęgnować swoją urodzę. Naturalnie najbardziej skupiamy się na pielęgnacji twarzy i włosów. Nie da się ukryć, że dla każdej kobiety są to najbardziej widoczne wyznaczniki jej urody.

Zazwyczaj zakupujemy kosmetyki kolorowe oraz typowo pielęgnacyjne. Warto

kosmetyki

Autor: Mustela
Źródło: Mustela

mieć świadomość, że oprócz gładkiej cery i dobrze umalowanych oczu, trzeba też zadbać o usta. Na co dzień nie mamy kłopotów z wysuszonymi ustami, jednakże w sezonie letnim i w zimie wymagają one szczególnej troski. Zarówno częste przebywanie na słońcu, jak i ostry mróz dadzą nam się we znaki. Niestety suche usta (dermamed.com.pl/oferta/powiekszanie-ust) dają uczucie dyskomfortu i fatalnie prezentują się pod szminką. Zazwyczaj typową przyczyną przesuszenia jest słabe nawilżenie lub brak witamin z grupy B. Nierzadko do tego dochodzą problemy z zaczerwienioną skórą w kącikach, czyli tzw. zajadami. Problem przesuszonych warg to także konsekwencja stosowania szminek, które mają kolorowe pigmenty. Niestety sztuczne składniki w nich zawarte uszkadzają naskórek.

W jaki sposób zatem prawidłowo dbać o swoje usta? Najlepiej używać balsamy ochronne, które mają w składzie specjale wyciągi i odżywcze witaminy. Przykładowo popularne przez internautki są nawilżające balsamy do ust carmex – pod tym linkiem przykłady. Balsam w słoiczku jest wydajny, aczkolwiek mniej komfortowy w aplikacji. Jednak możesz go kupić także z myślą o swoim mężczyźnie, który z pewnością nie weźmie do rąk klasycznej pomadki w sztyfcie. Tymczasem mężczyźni także powinni dbać o swoje usta. Balsam carmex można również z powodzeniem

włosy

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

stosować w lecie, ponieważ zawiera mentol i ma kojące działanie chłodzące. Jednocześnie duża zawartość masła kokosowego i wosku pszczelego zapewnia silne nawilżenie. Przyjemny waniliowy zapach to również jedna z zalet tego balsamu

Pamiętajmy, że w zimie należy też dodatkowo pielęgnować włosy. Zimne powietrze wysusza je tak samo, jak usta. Zwłaszcza jeśli farbujemy włosy, powinniśmy stosować kosmetyki, które mają działanie nawilżające. Zazwyczaj typowe farby do włosów mają to do siebie, że uszkadzają łuskę włosa, więc po kilku myciach jeśli dodatkowo ich nie nawilżymy, staną się suche i bez połysku. Warto więc po każdym myciu nałożyć klasyczny balsam do włosów farbowanych, która zapobiega utracie wilgoci, a także utracie koloru. Oprócz tego idealnie sprawdzi się dobry szampon do włosów farbowanych , który posiada znanie mniej składników typowo oczyszczających, a więcej nawilżających, jak przykładowo ekstrakt z pestek winogron, a także filtry UV, które chronią kolor przed blaknięciem.