Leczenie ortodontyczne sprzyja nie tylko zachowaniu zdrowych zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych ale także odpowiedniemu samopoczuciu (komfortowi jamy ustnej), niwelowaniu niektórych defektów wymowy, ładnemu kształtowi uśmiechu, a nawet modzie.Zależnie od wskazań lekarskich lub życzenia pacjenta, robione są stomatologiczne zabiegi kosmetyczne.

Nie ma ściśle wskazanego przedziału wiekowego, w którym robi się leczenie ortodontyczne. Zwykle wstępnej oceny zgryzu wykonuje pediatra, gdy pociecha ma około 2 lat i całkowite uzębienie mleczne.

Ortodonta to lekarz do którego często trafiają pociechy w wieku 8-12 lat kierowane przez pediatrę, lekarza stomatologa, laryngologa lub logopedę. Współczesne techniki pozwalają na skuteczne leczenie ortodontyczne też ludzi dorosłych. Także osoby starsze bywają pacjentami ortodonty bo zdarza się i tak, że najpierw trzeba naprawić zgryz by można było następnie zastosować zadowalające leczenie protetyczne. Po wpisaniu w wyszukiwarce słowa ortodonta najwięcej ogłoszeń pojawia się z miasta Wrocław.

Można wskazać na pewne objawy, które powinny skłonić chorego do nawiedzenia gabinetu ortodonty i skonsultowania się z tym doktorem. Przejawy te są trochę różne dla pociech i dla osób dorosłych.

Gabinet stomatologiczny

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com

Implant, wszczep czyli inaczej ciało cudze wszczepiane do organizmu w celu odtworzenia naturalnej roli lub estetyki uszkodzonego organu. Najczęściej wykorzystywane są implanty podmieniajace tkanki twarde.

Implanty niezwykle szeroko wykorzystywane są też w chirurgii estetycznej, na przykład w formie niezmiernie popularnych silikonowych implantów piersi.

W świecie zmiany ciała nazwa to odnosi się do implantów podskórnych, implantów transdermalnych albo implantów w miejscach intymnych, wszczepianych nie koniecznie przez wykwalifikowanych specjalistów.Jednymi z najwiécej popularnych są implanty stomatologiczne, substytuujące stracone zęby. Implanty są jednaktakæe wykorzystywane np. do osadzania egzoprotez.

Masz chęć zgłębić opisywany temat pod innym kontem? Jeżeli tak, to najlepszym sposobem byłoby kliknięcie w ten link. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły .

Autor :

Aktualna implantologia ortopedyczna i stomatologiczna bazuje na zjawisku osseointegracji (osteointegracji) odkrytym przez Brånnemarka. Technika implantologiczna uwzględnia w stomatologii także procedury rekonstrukcji kości na przykład podniesienie zatoki szczękowej. Wykonuje się je przy wykorzystaniu surowców kościozastępczych lub kościotwórczych, które również są jakiegoś rodzaju implantem.

Nie jesteś pewien odnośnie tego tematu? Zwyczajnie sprawdź informacje (http://www.kaleta-dentystyka.pl/oferta/stomatologia-zachowawcza) przedstawione właśnie na tej stronie. Wszystko było dokładnie opisane.

Bez tych zabiegów wszczepienie implantów u pacjentów z zaawansowaną paradontozą lub osób na osteoporozę jest praktycznie niemożliwe.