Kiedy dopada nas jesienna chandra, najchętniej siadamy przed telewizorem, omotani kocem i pokrzepiamy się tabliczką czekolady. Gdy na dworze robi się ponuro, nie chce się nam wychodzić z gniazdka, na szczęście są wypróbowane rozwiązania na poprawienie sobie marnego nastroju. Nie czekajmy kiedy właśnie nas pochwyci depresja jesienna, postarajmy się ją tłumić. Sporo zależy od nas samych. W wolnej chwili poczytajmy pismo o podróżach, obserwujmy fotki osobliwych wybrzeży, to na pewno polepszy nam humor i odpędzi jesienną depresję.

jesień

Autor: Bailiwick Studios
Źródło: http://www.flickr.com
O ile nie chcemy, albo nie mamy możliwości zapisać się na kurs gimnastyki, zróbmy to sami w swoim gniazdku. Włączmy muzykę, która kojarzy nam się z fajnymi momentami z urlopu i poruszajmy się sami, przytaczając miłe wspomnienia. Ruch wspomaga wydzielanie endorfin, które odpowiadają za nasz stosowny humor. Zmierzając na spacer, czy do pracy, ubierzmy szalik spryskany ulubionymi perfumami, które przywołają miłe wspomnienia. To poprawi nam nastrój na cały dzień i ani nie pomyślimy o jesiennej depresji. Spędzajmy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Nawet, jeśli pogoda jest ogromnie brzydka, pójdźmy na krótką przechadzkę.

W dni wolne od pracy nie wysiaduj przed telewizorem i nie podjadaj słodyczy i chipsów. To nic, że czujesz się zmęczona. Jeżeli nie wyjdziesz z domu, nie zrelaksujesz się. Wkładajmy kolorowe ubrania.

Zebraliśmy w tym miejscu ciekawe dane, zatem jeśli masz chęć dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej tutaj (http://www.ekosynergia.sklep.pl/pl/c/OLEJE/41) naszych stron.

Nie chodzi o to, byśmy paradowali w całości ubrani w czerwień, kupmy sobie chociaż barwne dodatki, ciepły kanarkowy szalik, pomarańczową apaszkę, czy też soczyście niebieskie rękawiczki i czapkę. Zimową porą często więcej ważymy, gdyż nasz układ ma skłonność na przechowywanie zapasów na zimę. Niech taka sytuacja nie wtrąci nas w depresję zimową, ruszajmy się, konsumujmy sporo owoców i warzyw, popijajmy wodę i herbaty owocowe. Sprawdź również jak radzić sobie z depresją jesienią.

Nie zapominajmy o tym, by odwiedzić fryzjera i kosmetyczkę. Taka wizyta zawsze poprawia humor nie wyłącznie kobietom, mężczyźni też uwielbiają polepszyć sobie nastrój przez świadomość odpowiedniego wyglądu. Zagadnienie depresji zimowej traktuje zarówno pań jak i facetów.