Oczyszczanie skóry należy do niezwykle ważnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednocześnie ten proces jest odpowiedzialny za mnóstwo pomocnych zastosowań. W codziennej pielęgnacji korzystniej stosować łagodne sposoby oczyszczania. Jednakże przed bardziej intensywnymi zabiegami kosmetycznymi skóra wymaga zdecydowanie bardziej poważnych i skutecznych zabiegów. W tym artykule podejmiemy właśnie temat takich perfekcyjnych zabiegów.

kobieta

Autor: NinderryStudios
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg ten to mikrodermabrazja. Działa na zasadzie peelingu mechanicznego, czyli nie tylko, że idealnie oczyszcza skórę, to na dodatek pobudza procesy regeneracyjne. Oczyszczenie przygotowuje skórę do kolejnych etapów zabiegu pielęgnacyjnego, co znaczy, iż zwiększa się chłonność skóry na substancje aktywne, co oznacza jednoczesne pobudzenie procesów regeneracyjnych. Jednocześnie metodę oczyszczania dobieramy pod kątem stanu skóry, pory dnia lub celu dokonywania zabiegu. Musimy mieć na uwadze, że całościowy zabieg oczyszczania to w praktyce kilka etapów, przy czym do każdego trzeba dobrać odpowiedni preparat. Podczas zabiegu usuwane są resztki wydzielin gruczołów skórnych (czyli pot, łój), inne zanieczyszczenia w postaci brudu czy pyłu, zrogowaciałego komórki naskórka a także resztki makijażu i pozostałych kosmetyków. Jeśli chciałabyś wiedzieć trochę więcej, zapoznaj się z tematem.

palomar:

Środki oczyszczające można podzielić na środki na bazie oleju, peelingi oraz emulsje na bazie wody. Standardowa ciepła woda będzie wystarczająca do zlikwidowania cząsteczek hydrofilowych, takich, które są rozpuszczalne w wodzie. Można do nich zaliczyć pot – https://www.dermamed.com.pl/oferta/nadpotliwosc-vaserlipo – lub tusz do rzęs (rozpuszczalny w wodzie). Jednakowoż cięższe są do usunięcia substancje lipofilowe, jak pomadki, cienie, łój skórny. Możemy je usunąć poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu lub wody albo adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.

Jeśli pragniemy oczyścić skórę bardziej głęboko musimy się przygotować na bardziej stanowcze sposoby. Takie możliwości usuwają jednocześnie powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka.

Jeśli chcesz bez zwłoki wyszukać zbliżone artykuły odnoszące się do omawianego problemu, zobacz dodatkowe info na innej tego rodzaju witrynie.

Grupę takich zabiegów nazywamy peelingiem. Można wyróżnić następujące zabiegi: peeling mechaniczny (kosmetyk taki zawiera tak zwane drobinki ścierające, jakie w trakcie masażu likwidują powierzchniową warstwę naskórka), peeling enzymatyczny (to enzymy trawienne pochodzenia zwierzęcego), peeling chemiczny (jego działanie opiera się na wykorzystaniu substancji o mocnym działaniu, jak kwas salicylowy, kwas glikolowy) i peeling fizyczny (lasery wysokoenergetyczne, przykładowo, laser Palomar i krioterapia).

Nieważne, który rodzaj peelingu wybierzesz powinnaś być pewna, iż odczujesz nową jakość, a Twoja skóra odczuje niezwykłą zmianę.