Jeśli chodzi o oczy, czyli nasz człowieczy układ optyczny to jest on niezmiernie delikatny. Jest on też często przez nas zaniedbywany. Bywamy w klimatyzowanych biurach, które które prowadzą do wysuszenia śluzówki oka a my nie za bardzo się tym martwimy. Chodzimy na mocne słońce bez osłony na oczy. Nie szanujemy naszych oczu, a ich operacje bywają bardzo drogie. Dlatego dobrze zapobiegawczo chronić wzrok niż potem go leczyć. Ale bywają również wrodzone wady refakcji.

okulista

Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com
A korekta refrakcji jest kosztowna. Jednak w tym wypadku koszt czy to zabiegu, czy też wizyt u okulisty i optyka (złap okazje na tani optyk we Wrocławiu) w szukaniu okularów idealnych jest konieczny, jeżeli nie chcemy oślepnąć. Trzeba pamiętać, że bycie krótkowidzem czy dalekowzroczność to problemy, które trzeba leczyć. Minusy i zalety mogą być zoperowane. Może nie zyskamy doskonałego wzroku, ale na pewno zwiększy się nasz komfort widzenia. Wiadomo, że ludzie po korekcie laserowej oczu często są zdziwieni i widzą każdą rzecz jakby pierwszy raz – – inf. o korekcie wzroku. Niestety wada oczu często zniekształca wiele rzeczy. A mózg sam dorzuca obraz, stara się go uzupełnić, co często robi dość niefrasobliwie. Dopiero po operacji człowiek może naprawdę świetnie widzieć. I zaskakujące może okazać się jak wszystko wokół wygląda, gdy mamy ulepszony wzrok.
Wielu ludzi myśli, że muszą męczyć się z kłopotami z wzrokiem przez całe życie. Ogromne grono osób twierdzi, że będą musieli mieć okulary – warto przejrzeć -> http://www.optyk-trejnowski.pl/ – lub soczewki ciągle. Tymczasem operacja wzroku potrafi zmienić ich życie. Zabiegi tego typu pozwalają na całkowitą likwidację lub również ogromną poprawę wzroku. Jest parę miejsc w Polsce gdzie są robione operacje wzroku. Pracują tam najlepsi specjaliści, którzy potrafią wręcz zdziałać cuda. Najpierw trzeba umówić się na wizytę, która pozwoli na kolejne badania. Po badaniach

wzrok

Autor: JZO
Źródło: JZO

uzyskamy informację czy nasza wada jest możliwa zoperowana. Jeśli tak zostaniemy zapisani na zabieg (operacje zaćmy).

Oczywiście taka operacja kosztuje kilku albo i nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jednak, jeżeli na szali położymy całe nasz życie z problemami ze wzrokiem i to, że da się kłopot ze wzrokiem zlikwidować to na pewno będą to odpowiednio wydane pieniądze. Koszty operacji są rozłożone na raty, nie musimy, więc od razu wpłacać całej sumy. Dlatego jeżeli mamy zamiar wydać na coś kasę to niech będzie to nasze zdrowie. Dobrze inwestować w siebie, zamiast w rzeczy, które szybko się zużyją. Wszyscy wiemy, że, zdrowie mamy tylko jedno, więc róbmy wszystko by utrzymać je w jak najlepszym stanie.