Znajdująca się na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to świetne miejsce do podziwiania fenomenu Tatr – nic, zatem dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wakacje a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na wypoczynek 2014, ferie i wakacje.

Serwis inernetowy Ruszaj w Polskę

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Następne ważne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis odnoszący się do Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach powstały w skutek wyrębu puszczy tatrzańskiej.

Jeśli chcesz obejrzeć coś rzeczywiście niezwykłego? Nie ma najmniejszego kłopotu – spójrz na to a zadowolenie będzie gwarantowane.

Rozwój osady następował dosyć wolno, z powodu surowego klimatu i nieurodzajnej ziemi. Biedę mieszkańców pogłębiały przymusowe daniny. Sytuację polepszyła dopiero reforma społeczna oraz zmiany w technice i produkcji rolnej.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to obejrzyj także inne równie ciekawe strony, które zawierają nie mniej absorbujące dane.

Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Istotnym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła a także szkoły i Domu Ludowego, przy których powstał Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty muzyczne i taneczne mieszkańców. Niesłychanie istotną rolę odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury lokalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Sympatycy górskich wędrówek powinni zapoznać się z propozycją wczasów w Beskidach

***Pełną propozycję na odpoczynek dwa tysiące piętnaście w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można odszukać w serwisie bądź klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- domki letniskowe Bukowina Tatrzańska- noclegi beskid śląski