Kraków to miasto stare i godne, lecz zarazem dudniące życiem. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, dawne czasy z nowoczesnością. Pożądane byłoby tu przyjechać i poczuć szczególną atmosferę miejsca. Do Krakowa, miasta o szalenie rozmaitej przeszłości, poprzez stulecia będącego obserwatorem najistotniejszych dla Polski zdarzeń, przetaczają się wędrowcy z całego globu. Do zwiedzania Krakowa nieodzowny jest oprowadzacz. Trzeba tu swojsko spędzić czas i nie musi się to łączyć z gonitwą po każdych zabytkowych miejscach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to miasto które, ma do zaoferowania daleko więcej atrakcji aniżeli mogłoby się wydawać. Sami możemy czuć się trochę zagubieni, w związku z tym do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy potrzebują zobaczyć słynne zabytki Krakowa, utworzona została Trasa Królewska. Rynek Główny jest ośrodkiem cywilizacji, miejscem spotkań i imprez, dlatego powinno się się tu zatrzymać na dłużej. Do dzisiaj przeżyły umiejscowione na nim Sukiennice, pierwotnie powierzchnia handlu.

Jeśli chcesz poczytać więcej, istnieje pełna treść (http://www.osadanaochodzitej.pl/galeria/wypoczynek.html) o takiej samej tematyce, jaką trzeba zobaczyć. To świetny moment więc zrób to!

W zamkowych wnętrzach oczekują na nas liczne ekspozycje, jakich nie można ominąć zwiedzając Kraków. Dla ciekawskich: sprawdź.

Przewodnik zaprowadzi nas też do katedry, grobowców królewskich, przy których patrzy na nas pełna historia Polski i wielkiego dzwonu Zygmunta, jaki bije jedynie przy sposobności najistotniejszych dla kraju i grodu wydarzeń. Wchodząc w zamkowe granice, warto udać się również na dziedziniec arkadowy i spojrzeć z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego otchłani biegną kręcone schody bezpośrednio z zamku na Wawelu.

Jeśli chciałbyś przekazać komuś informacje na omawiany wątek, to kliknij na link i poczytaj więcej (https://www.osmiornica.eu/kurs-instruktora-nurkowania/) dotyczące tego zagadnienia – zapewne go zaciekawią.

Smocza przepaść to w rzeczywistości pieczara kresowa, wydzielona w części do odwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego ziejąca ogniem to ulubiona atrakcja najmłodszych turystów.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, którzy zechcą zerknąć na Kraków z góry powinni wspiąć się na krakowskie pagórki, pełniące funkcje miejsc widokowych. Najważniejszym i najbardziej charakterystycznym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego zwieńczenia cały dziejowy i nowoczesny Kraków, pozycje obserwowane przedtem, można przyjrzeć się z całkowicie odrębnej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opiszą nam imponujące legendy dotyczące tego grodu.