Jeśli zauważamy coraz większe problemy z widzeniem w momencie czytania lub oglądania telewizji, a kierowanie pojazdem sprawia nam nie lada trudności – może to oznaczać, że cierpimy na zaćmę, innymi słowy częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka.
Zasadniczym symptomem zaćmy jest stopniowe pogarszanie się ostrości widzenia. Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się widzianego obrazu.

okulista

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie nie powstał jeszcze żaden lek przeciwdziałający zaćmie, więc konieczna jest operacja. Ważne jest, aby klinika do której się zgłosimy operowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, zapoznajmy się ze stronami klinik okulistycznych, które posiadają swoje strony w Internecie (wpisując w wyszukiwarce frazę leczenie jaskry Warszawa), a z pewnością znajdziemy odpowiednią klinikę. Z odpowiednio wyszkoloną załogą, której będziemy mogli powierzyć to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie.

Zabieg opiera się na pozbyciu się zmętniałych soczewek a następnie zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), które zapewniają najlepszą jakość widzenia. Cały zabieg trwa tylko 10-20 min., jest bezbolesny i najczęściej przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Powrót do zdrowia po zabiegu jest nadzwyczaj szybka, a chory zazwyczaj odzyskuje komfort codziennego funkcjonowania raptem kilka dni od przeprowadzonego zabiegu.

wzrok

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

A jeśli nasza wada wzroku jest możliwa do skorygowania przy pomocy okularów, lecz czujemy pewna niedogodność zakładając je, gdyż sądzimy, że komplikują wykonanie makijażu lub w uprawianiu sportu? Niezawodnym rozwiązaniem tych problemów może być operacja laserowa oczu. Najważniejsza zaleta laserowej korekcji wad wzroku, to całkowita rezygnacja z okularów – więcej informacji o korekcie wzroku . Zabieg jest bezbolesny i trwa kilka lub kilkanaście, a poprawa zdrowia tak jak w przypadku leczenia jaskry następuje błyskawicznie, co oznacza natychmiastowy powrót do wcześniej prowadzonego trybu życia.

Nikłe ryzyko powikłań i skutków ubocznych po przeprowadzonej ingerencji chirurgicznej to również istotny powód dla którego powinniśmy skorzystać z operacji laserowej oczu. W laserowej korekcji wzroku komplikacje mają miejsce niebywale rzadko. Tylko niewielki odsetek operowanych – poniżej 1% osób – potrzebuje leczenia uzupełniającego lub jego wzmożenia.