Lokalny klimat sprzyja depresjom sezonowym. Zdecydowana większość roku to miesiące jesienne oraz zimowe, jakie wyróżniają się nie tylko niskimi temperaturami, ale też brzydką pogodą i ograniczoną ilością słońca, co ma znaczący wpływ na samopoczucie Polaków. Jak w takim razie radzić sobie podczas dni, gdy ciemno zaczyna robić się już około godziny 16? Czy rzeczywiście istnieją skuteczne sposoby na walkę z depresją zimową i jesienną?

depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś dość znaczącym zainteresowaniem cieszy się z reguły lampa antydepresyjna, która jest przeznaczona do do fototerapii. Lampa ma za zadanie emitować światło sztuczne, jakie imituje zwyczajne światło słoneczne, którego zbyt mała ilość jest jednym z najistotniejszych powodów pojawiania się depresji sezonowych. Tym sposobem, uzupełnia ona codzienny brak słońca. Można ją postawić w wybranym miejscu pomieszczenia (więcej informacji…

Na pewno pragniesz odkryć ekstra wiadomości tyczące się tego wątku. Jeżeli zainteresował Cię nasz aktualny wpis, to przeczytaj go na witrynie pod linkiem.

.

Lampa jest bezwzględnie bezpieczna i w dodatku, można ją wykorzystywać również w przypadku dzieci, które czasem są narażone na spadki nastroju.

W Polsce korzystanie z takich lamp to nadal raczkująca tendencja, jednak w Europie Zachodniej oraz krajach skandynawskich są one popularne i wykorzystywane faktycznie często w ośrodkach zdrowia, co znakomicie świadczy o ich efektywności w walce z chandrą. Fototerapia jest poza tym jednym ze sposobów leczenia konkretnych dolegliwości, nie tylko sezonowych depresji. Lampy mogą być zazwyczaj wykorzystywane również przez kobiety w ciąży, a ich użytkowanie jest zdecydowanie tańsze niż przyjmowanie środków leczniczych, co także ma

depresja

Autor: Jay Aremac
Źródło: http://www.flickr.com

dosyć istotny wpływ na popularność tego rodzaju urządzeń. Użytkowanie lampy nie jest związane z żadnymi skutkami ubocznymi.

Oczywiście, dobrze pamiętać, że lampa antydepresyjna jest polecana najczęściej w przypadku depresji, jaka jest związana z brakiem światła słonecznego i jej funkcjonowanie może okazać się niewystarczające dla osób, jakie cierpią na klasyczną odmianę tej choroby. Aktualnie lampy antydepresyjne można kupić bez problemu, chociażby w sklepach internetowych. Ich ceny są rzeczywiście konkurencyjne, a poza tym korzystać z nich może cała rodzina, tym samym na pewno nie jest to zakup obciążający budżet. Na rynku oferowane są lampy, które odznaczają się niebanalnymi kształtami, dzięki czemu mogą stanowić także ozdobę (więcej na stronie głównej).