Urlopy już za plecami. Nadchodzi jesień, okres kojarzący się zazwyczaj z coraz bardzie ponurymi dniami i rozpoczęciem nauki i pracy. Dlaczego jednak nie szarpnąć się na krótki wyjazd jesienną porą? Przedstawiam garść pomysłów dla mieszkańców Dolnego Śląska, bankowo znajdziecie tutaj pomysł na wycieczkę.

Niewielkie Góry Stołowe atrakcje posiadają zaskakująco wysokiej próby. W tym nadgranicznym regionie coś dla siebie otrzymają zarazem miłośnicy górskich wędrówek, jak i wielbiciele dawnych konstrukcji. Tym pierwszym zalecam zdobycie góry Szczeliniec, urokliwego masywu z malowniczymi skałkami.

kwatery w górach

Autor: Jayphen
Źródło: http://www.flickr.com

Na jego szlak najlepiej wchodzić od strony spokojnej, turystycznej miejscowości Radków. Jeśli znudzą wam się marsze, dajcie się przekonać na odwiedzenie zabytków sakralnych w Wambierzycach oraz mrocznej kaplicy ossuarium w Czermnej.

W okolicy znajduje się Kotlina Kłodzka, zabytki, które musicie w niej podziwiać to na pierwszym miejscu wielka Twierdza Kłodzka i romantyczne pozostałości warowni w Czerwonym Strumieniu. Będąc w rejonie nie można przegapić popularnego Karpacza. Aby to wszystko zwiedzić trzeba zatrzymać się na nocleg (hotele zakopane z basenem) : pensjonaty Duszniki Zdrój Oprócz wjazdu wyciągiem na Kopę, warto obejrzeć Muzeum Zabawek. Karpacz dzięki niemu jest kojarzony poza granicami kraju. Jeśli zależy wam na wypoczywaniu w wyjątkowym, podobnym do alpejskiego środowisku, weekend w Zieleńcu to rzecz obligatoryjna w trakcie październikowych dni.

Przed tym, jak przejdziemy za granicę województwa, rekomenduję jeszcze miejscowość Sucha, położoną niedaleko styku trzech państw.

Czy myślisz, że zamieszczone tutaj dane są interesujące? Jeśli tak, to przejrzyj treść (https://primaveraspa.pl/blog/nordic-walking-sposob-na-odchudzajacy-spacer/), a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie ważne fakty, które zwrócą Twoją uwagę.

Stoi tam dawny Zamek Czocha, słynny z bycia sceną dla wielu produkcji filmowych.

Udajmy się teraz do województwa Śląskiego. Tam mocno rekomenduję dwie lokalizacje na jesienny weekend. Zespół klasztorny Rudy zainteresuje każdego miłośnika zabytków sakralnych. To postawione parę wieków temu duże opactwo Cystersów. Obligatoryjną pozycją jest Pszczyna, urocze miasteczko. Tam zobaczycie piękny rynek i Zamek Pszczyński. Jeśli twoja pociecha marzy, żeby zobaczyć zagrodę żubrów, Pszczyna daje tą wyjątkową sposobność poznania z bliska królów puszczy. Rejon śląski to także miejsce, gdzie wspaniale rozwija się turystyka konna. Więcej na :


Dla tych, co nie chcą wyjechać z miasta, zostaje ostatnia idea – paintball. Wrocław zawiera kilka miejsc, w których da się rozluźnić się prowadząc ogień z pistoletów na farbę.