Leczenie kanałowe, profesjonalnie określane endodoncją, nie wlicza się do ulubionych zabiegów stomatologicznych. Niestety jednak w pewnych przypadkach leczenie kanałowe jest koniecznością.

Narzędzie dentystyczne

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć również, iż leczenia kanałowego nigdy nie możemy odkładać. Musimy więc przekonać się, w jaki sposób zidentyfikować u siebie ubytek zęba, jaki może oznaczać tylko leczenie kanałowe.

Najbardziej zauważalnym objawem bywa zmiana koloru chorego zęba. Jeśli więc widzimy, że ząb ma trochę inny odcień niż pozostałe, należy się skontaktować ze specjalistą. W niektórych przypadkach można zauważyć, że jest on znacznie wrażliwszy nie tylko na zmiany temperatur, ale również na nadgryzienia lub nawet delikatny dotyk. Konsultacja z dentystą jest konieczna, kiedy ząb jest pęknięty lub też złamany. W przypadku niektórych pacjentów może ujawnić się również na dziąśle koło zęba mały pęcherzyk, z którego sączy się ropa. Kiedy zdiagnozujemy u siebie takie przypadłości, zapewne niezbędny będzie endodonta (strona).

Oczywiście dentysta z Centrum Aurident we Wrocławiu wykonuje zabieg leczenia kanałowego całkowicie bezboleśnie. Niekiedy wystarczy jeden zabieg, jednak w wielu przypadkach odbywają się dwie, albo trzy wizyty u stomatologa. Przeciwieństwo do leczenia kanałowego jest dość drastyczne,

Zielony fotel dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

ponieważ wiąże się z zupełnym wyrwaniem chorego zęba. Należy zatem zacząć leczenie zanim nie jest za późno.

Odpowiednio zaleczony kanałowy ząb zapewne posłuży nam przez długi czas bez konieczności ponownej interwencji specjalistycznej. Niestety czasami okazuje się, że po kilku albo kilkunastu latach niezbędne jest ponowne leczenie kanałowe.

Jeśli nie jesteś pewien, czy umieszczone na tej stronie wiadomości są dość precyzyjne, to zobacz źródło (karpatkebab.pl/), które posłużyło do stworzenia tego tekstu.

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest zazwyczaj w znieczuleniu i w pozycji leżącej, która umożliwia pacjentowi zrelaksowanie się, natomiast dentyście zapewnia wygodną pracę oraz dogodniejszy dostęp do leczonego zęba.

Podczas zabiegu stosowane są specjalistyczne urządzenia. Dzięki nowoczesnym sprzętom stomatolog (zobacz klinika dentystyczna krakow) we Wrocławiu ma możliwość na bieżąco monitorować rezultaty leczenia bez konieczności przerwania zabiegu. Do leczenia kanałowego konieczne są także odpowiednie tworzywa, które pozwalają na odpowiedni przebieg zabiegu. Powinniśmy jednak wiedzieć o tym, iż im wcześniej udamy się na konsultacje z dentystą, tym większe szanse, iż leczenie kanałowe przebiegnie bez większych komplikacji.