Najbardziej popularnymi, pod względem turystów, regionami Polski są, na pewno tereny Mazowsza czy Małopolski. Popularnością cieszy się również cały region Dolnego Śląska. Natomiast mało osób uważa za warty zobaczenia obszar Podkarpacia. Podkarpacie, położone w południowo-wschodniej części Polski, z urzekającymi Bieszczadami, dużymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo malowniczy rejon. Nie brak tutaj miejsc, które pod względem urokliwości turystycznej, niczym nie ustępują wielkim polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Na pewno jednym z najistotniejszych obiektów, które musimy zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- ogromny zespół fortyfikacji obronnych. Na początku XX wieku była trzecią co do wielkości twierdzą w Europie- potężniejsze były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, co niespotykane, co było wyjątkiem w historii wojen, była oblężona trzy razy. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po niej systematycznie traciła swoje znaczenie i popadała w ruinę. Dziś to jeden z największych zabytków południowo-wschodniej Polski.

W Trzcinicy, nieopodal Jasła, jest muzeum, które znajduje się w jednej z najstarszych i najbardziej potężnych w Polsce osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Znajduje się tam również wielki gród z początków średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się ten teren, zajmuje teren ok 8 ha, na swoim terenie ułożonych jest ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy wjazdowe oraz 18 zrekonstruowanych chałup.

Zobacz, jakie dane odnajdziesz po przejściu do wpisu (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-odkurzaczy-techkar,2,3524). Na pewno będą niezwykle wciągające oraz godne uwagi, co spowoduje, że wielokrotnie będziesz tu wracał.

Również warte zwiedzenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany obiekt z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Także w Haczowie położony jest zabytkowy, drewniany kościół. Powstał u schyłku XIV wieku i jest największym, a zarazem najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Jak kościół w Bliznem został wpisany na listę UNESCO.

auto

Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę bardzo dużo obiektów, które należy obejrzeć w Podkarpackim. Jak to wszystko zwizytować, jeśli jest się turystą? Możemy po prostu wynająć pojazd. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dobierze auto do naszych wymagań, odpowiednio wielki by zmieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować majątku, jeśli przyjedziemy na weekend- sporo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto można wypożyczyć w tym miejscu.