Kraków, dawna stolica królów polskich, zalicza się do najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w mało którym mieście jest tak duża liczba zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jeden dzień, i przez ten czas zobaczyć najważniejsze atrakcje. Jednak żeby szczegółowo poznać to piękne miasto, jego najbardziej schowane zakamarki i największe zabytki to należy sobie zarezerwować co najmniej kilka dni. I z pewnością będą to dni bardzo intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

ulica

Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu
Większość turystów rozpoczyna zwiedzanie Krakowa od Rynku (Krakkos – wycieczki po Krakowie). Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież tam właśnie jest największa liczba zabytkowych miejsc. Koniecznie należy odwiedzić sklepiki z pamiątkami w Sukiennicach, poprosić kogoś o pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Adasia i chwilę się wyłączyć w Mariackim Kościele.

Jeśli interesują Cię treści przedstawione na niniejszej stronie, to z pewnością ta oferta (https://obozysobecki.pl/oferta/szkoly/zielone-szkoly/) także będzie dla Ciebie godna uwagi.

Z Rynku można zrobić sobie spacer zabytkowymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, gdzie na turystów czeka wspaniały Zamek, Katedra Wawelska oraz jaskinia, w jakiej kiedyś chował się straszliwy, groźny Smok Wawelski.

Kraków zwiedzać można samodzielnie, wystarczy znaleźć nocleg, kupić przewodnik i można wyruszyć na zwiedzanie. W przypadku turystów, którzy mają parę dni na odpoczynek w tym mieście będzie to najlepszy pomysł, bowiem można szczegółowo rozplanować miejsca które się chce odwiedzić, zakupić wcześniej wejściówki i bilety i spokojnie poznawać to wspaniałe miasto. Ale Kraków stał się miejscem, do jakiego każdego dnia przyjeżdża dziesiątki zorganizowanych grup z wielu krajów świata.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu odwiedzający najczęściej decydują się na zorganizowane wycieczki po Krakowie z przewodnikiem który będzie mówił w ich języku (www). Tego typu forma zwiedzania Krakowa także będzie miał dużo zalet, dobry przewodnik może przedstawić dużo ciekawostek o zwiedzanych miejscach. Lecz bez względu na to czy będzie się Kraków oglądać samodzielnie lub z przewodnikiem, to aby miało to efekty, to należy przybyć do tego miasta na parę dni.