Rozmyślasz o wyjeździe na weekend, a nie jesteś właścicielem samochodu? Nie lubisz stać w pociągu podróżując na drugi koniec Polski? Nie chcesz| wykładać masy pieniędzy na kupno nowych czterech kółek? Może warto przemyśleć oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje wyspecjalizowanych firm, które zajmują się wypożyczaniem pojazdów. W ich ofercie figurują zarówno niewielkie, miejskie auta kompaktowe, nieco większe hatchbacki, rodzinne kombi, a nawet auta sportowe czy reprezentacyjne limuzyny.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Inne tego typu informacje znajdziesz również tu (https://asco.pl/pl/uslugi/odlewy/odlewy-zeliwne/).

Wybór jest spory i każdy namierzy pojazd, który najlepiej będzie dopasowany do jego warunków (patrz tu).

Żeby zasiąść za kółkiem jednego z oferowanych przez wypożyczalnię samochodu, należy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne minimum od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się też z zdeponowaniem kaucji. Czasem wypożyczalnie dorzucają do faktury dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami pracy biura, czy dopisaniem drugiego kierowcy.
wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wnikliwie zorientować się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy wolno nam poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy wyznaczonego limitu kilometrów na dobę, bądź czy po zakończeniu użytkowania samochodu nie jesteśmy zobowiązani skierować się na myjnię (sprawdź myjnia tunelowa bydgoszcz -> myj-car.pl/) i posprzątać w środku. Powinno się też zwrócić uwagę na to, że na ogół auto, które otrzymujemy jest zatankowane do pełna. Przy oddawaniu go do wypożyczalni my także jesteśmy zobligowani, aby oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym zapomnimy, możemy tak narazić się na dodatkowe koszty.

czarny samochód

Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com
Poza samymi praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam szansę, by usiąść za kierownicą efektownych samochodów za fragment ich rynkowej wartości. Na parkingach firm bowiem znajdziemy również sportowe modele wybitnych marek, z mocnymi motorami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można choć przez dzień poczuć się, jak kierowca wyścigowy, czy zamożny prezes w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie urzeczywistnianie marzeń jest tym, co nas popycha do przodu.