W Polsce ciągle dominuje dziwaczne myślenie o schorzeniach związanych z umysłem. Tego typu kłopoty postrzega się jako coś krępującego, co trzeba skrzętnie zatajać przed kolegami, a nawet bliskimi.

Najbardziej dręczeni przez mentalność polską są mężczyźni. Utarł się tragiczny stereotyp, który nakazuje myśleć, iż panowie nie płaczą. Ponadto wszelkie objawy kłopotów z umysłem są zwykle traktowane jako „niemęskie”. Odchodząc od głupich stereotypów powiązanych z staromodnie pojmowaną męskością, warto zaznaczyć, że lekceważenie problemów z umysłem jest uniwersalne. Najlepszym przykładem na takie zjawisko jest depresja.

psychika

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Długie obniżenie humoru jest często lekceważone zarówno przez cierpiącego na nie, jak i rodzinę. To, co w rzeczywistości jest poważnym zaburzeniem w przemianach chemicznych w organizmie, nazywa się często „przejściową chandrą”. Trzeba w tym miejscu podkreślić z całą powagą, że nieleczona depresja może doprowadzić do straszliwych szkód.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych treści na ten temat? Mamy do Ciebie fantastyczną nowinę – kliknij stomatologia kraków w ten link i delektuj się lekturą.

Chorujący na depresję zaczyna mieć trudności w pracy, gubi więzi z rodziną. Bez prawidłowej terapii z psychologiem oraz leków depresja może rezultować samobójstwem! Miejcie na uwadze, psycholog z Integracja Plus to lekarz jak każdy inny, więc nie wolno zwlekać przed wybraniem się do niego. O ile od znacznego czasu miewasz zły humor, nic nie może cię uszczęśliwić i nie masz ochoty zupełnie na nic, musisz jak najszybciej zarejestrować się u psychologa.

Jest druga strona medalu – w wielu państwach rozwiniętych można zauważyć przeginanie w odwrotną stronę. Wielu Amerykanów połyka tabletki psychotropowe niczym karmelki, starając się tak omijać wszelkie problemy.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? Więc odwiedź serwis www, który ma podobne dane na prezentowany temat – one również będą wciągające.

Gabinety psychologów są pełne – ludzie nierzadko udają się do nich z błahych powodów. Źródłem takiego stanu rzeczy jest wzorzec kulturowy panujący w USA, w którym wszystko powinny być zaraz, tak samo jak hamburgery z McDonalda.