Wielu z nas chce pochwalić się swoim pięknym ciałem. Próbujemy różnych metod, żeby tak właśnie było. Jedne są bardziej korzystne, inne mniej korzystne. Zagłębiamy się w rady, jak „mieć piękną sylwetkę w 30 dni”, lub jak „wyrzeźbić ciało w dwa tygodnie”.

Muskularny mężczyzna

Autor: Hammerin Man
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie te rady jest po trochu wyssane z palca, a my tak naprawdę o tym wiemy, gdyż niezwykle trudno w tak niedługim okresie zdobyć tak piorunujący rezultat. Myślimy identycznie o tych wszystkich cud dietach, które mają uczynić z nas modeli i modelki. Ale bez obaw, są sposoby, które są w stanie przyspieszyć proces zrucania na wadze czy budowania masy mięśniowej.

Alternatywą na to są suplementy. Do wyboru mamy wiele ciekawych rodzajów, lecz na uwagę zasługuje szczególnie jeden produkt: arginina. Jest to aminokwas niezwykle pozytywny do realizacji znakomitej większości procesów fizjologicznych, a są nimi przykładowo wytworzenie hormonu wzrostu

Mężczyzna z wyrzeźbioną klatką piersiową

Autor: Hammerin Man
Źródło: http://www.flickr.com

alboeliminowanie szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu.

Kiedy przejdziesz do sedna kwestii, to wiedz, że możesz uzyskać inne informacje na przedstawiany temat – przeczytaj tutaj (https://www.swiatleku.pl/category/tabletki-na-pamiec-i-koncentracje) wszystko, co okazuje się niezbędne tu.

Jest określana też L-arginią, która jest uznawana za substancję niezbędną w zakresie przyrostu masy mięśniowej, stąd właśnie dlatego znajduje się ona w odżywkach dla sportowców.

Arginina jest obecna także w jedzeniu. Najlepszy jej rodzaj dostaniemy w mleku, przetworach mlecznych, mięsie drobiowym, występuje też w rybach (łosoś, halibut), w orzechach, płatkach owsianych, soi, słoneczniku. Zalety zażywania argininy są niesamowicie korzystne. Najistotniejsze to: błyskawiczny powrót do pełnego funkcjonowania (przykładowo, po operacji), poprawa czynności nerek. Dzięki argininie jesteśmy mniej podatni na ryzyko zakażeń, poza tym szybciej się goją rany.

Arginina jest nieodzowna dla każdego z nas. Potrzebują jej najmłodsi, osoby starsze oraz oczywiście sportowcy a także ci którzy walczą z nadwagą. Jak działa arginina? Za pomocą przekształceń argininy kreuje się substancja chemiczna – tlenek azotu.

Masz masę wolnego czasu i pragniesz poszerzyć wiedzę z omawianego działu? W takim razie najedź na hiperłącze do witryny i tam delektuj się drobiazgowymi wiadomościami.

Wpływa on na szersze otwarcie naczyń krwionośnych, co poprawia przepływ krwi. Pobudzone jest jednocześnie wydzielanie hormonu wzrostu i produkcja insuliny. Dzięki takiemu działaniu, że cechuje się umiejętnością do rozszerzania naczyń krwionośnych proponowana jest dla osób, które mają zaburzenie potencji.