Nasze życie jest bezpośrednio związane z rytmem natury. Kiedy przyroda budzi się do życia, wstępują w nas siły witalne. Ogrania nas wówczas mnóstwo energii, mamy zamiar góry przenosić. Gdy obumiera – tracimy rezon. Jesienią, kiedy dni stają się krótsze, niebo jest bardziej zachmurzone a powietrze rześkie, łatwo łapiemy infekcje i odnotowujemy znaczny spadek energii.

depresja

Autor: Ryan Moomey
Źródło: http://www.flickr.com
W pracy nie możemy się skoncentrować, wrócilibyśmy do domu by nadrobić niedobór snu. Jesteśmy zniecierpliwieni, nie czujemy potrzeby, by wyjść gdzieś wieczorem. Pragniemy tylko nakryć się kocem na sofie, włączyć telewizor i zjeść kawałek pysznego tortu truflowego. Znasz to? Jeśli tak, to możliwe, że jesteś ofiarą zmniejszonego nasłonecznienia. Niestety, nie zawsze kończy się tylko na gorszym samopoczuciu. Stan ten może przeistoczyć się w depresję sezonową, inaczej zwaną depresją zimową tudzież sezonową chorobą afektywną. Cierpi na nią 3–4 proc. Polaków. Chociaż dokładne przyczyny powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, iż znaczącym czynnikiem jest niski przekaz światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, kości bez syntezy witaminy D byłyby kruche, cykl dobowy organizmu byłby rozregulowany, a niektóre hormony nie byłyby wydzielane.

Co pomaga:* Wzmożona aktywność fizyczna, także gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na zewnątrz.* Fototerapia, polegająca na naświetlaniu oczu (przejrzyj okulista warszawa prywatnie na stronie www.dziegielewska.eu!) pacjenta sztucznym, jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia. Metoda ta jest skuteczna w 60-80%, a pierwsze rezultaty, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz zadowolenie z życia, jesteśmy w stanie zauważyć już po kilku dniach od jej użycia. Lampa powstała w celu wykluczenia objawów depresji sezonowej, lecz lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest znacznie szersza. Lampami leczymy np.

Szukasz analogiczne materiały, ale wszedłeś w ślepą uliczkę? Jeśli tak, to zalecamy ten serwis (https://meanderstomatologia.pl/implanty) – rzeczywiście warto wziąć go pod uwagę.

depresję sezonową, problemy ze snem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego oraz łagodzenie dolegliwości związanych z przekwitaniem (wszystko co musisz wiedzieć na temat lamp na depresję). * Wyjazd do ciepłych krajów.