Lokal gastronomiczny to nie jedynie budynek, jadło i obsługa. To też klienci, wystrój wnętrza i niezmiernie ważne menu. Nie chodzi nawet o sam zestaw potraw proponowanych przez szefa kuchni, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być schludna i przejrzysta. To dwie najistotniejsze cechy. Jeśli to zafoliowana kartka, to musimy sprawdzić, czy folia nigdzie nie odchodzi.

Jeżeli to książeczka, to trzeba przejrzeć każdą na koniec dnia i sprawdzić czy nie znalazły się między kartkami jakieś okruchy. To bardzo istotne by menu było czyste, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Istotne jest też to, by, co pewien czas dokonać przeglądu potraw i odrzucić z menu te, które się są rzadko kupowane. Jeżeli chcemy wprowadzić jakieś zmiany w karcie potraw nie zapominajmy, że nie możemy tego zrobić ręcznie.

Masz chęć zdobyć świeże informacje na dany temat? To obejrzyj witrynę (http://www.alena-firany.pl/koce.html), na pewno dostarczy Ci wiele pozytywnych wrażeń oraz na długi czas zostanie w Twojej głowie.

Najlepiej na nowo wydrukować karty menu restauracji od Decorest. Nie dopisujmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to nieestetyczne.

Przyprawniki do soli i pieprzu

Autor: amyshuff
Źródło: http://www.flickr.com

Na stolikach w restauracjach często możemy zauważyć serwetki w gorszym lub lepszym serwetniku oraz przyprawy, które prawie zawsze stoją sobie tak jakby ktoś je na stolikach zostawił z rok lub dwa lata temu i o nich zapomniał. Jeżeli chcemy by nasz lokal przyciągała ludzi warto zadbać o wszystkie szczegóły w tym o przyprawniki. Jeżeli dostajemy od dystrybutora jakiegoś napoju przyprawniki i dodatkowo jeszcze serwetniki, to dobrze by na wszystkich stoliku były takie same zestawy. A najlepszym rozwiązaniem jest zakup takich samych przyprawników i serwetników na wszystkie stoły w jakimś ładnym kolorze bez zbędnych napisów reklamujących jakiś koncern, ważna strona. Postarajmy się o to, żeby lokal, do którego wchodzi głodna osoba naprawdę przyciągało nie jedynie pysznymi jedzeniem, ale też fajnym wnętrzem. Sprawmy, by każda osoba wkraczająca do naszego lokalu czuła się dobrze już od momentu przekroczenia progu. Szczegóły robią całość restauracji, więc nie zapominajmy, że porządny przyprawnik to nie tylko sól i pieprz, a też oliwa (laoliva.pl/pl/c/PRODUKTY/18 < przejdź na naszą stronę) lub inna orientalna przyprawa, która będzie pasowała do atmosfery restauracji, knajpy i podawanych w nim dań.