Nasze zmysły od samego początku dają nam możliwość uczyć się tego co wokół. Wszystkie smaki, zapach, a także każde dotyk prowadzi do różnego rodzaju reakcji z naszej strony.
Dlatego tak istotne jest żeby wszystkie nasze zmysły odpowiednio ze sobą współpracowały.

Są ludzie, które postanowili zagłębiać się w zmysłami człowieka i doszli do wniosku, że w rzeczywistości jedynie mała część powiązana ze zmysłami jest dla przeciętnego ludzi istotna. Kiedy tymczasem dobrze byłoby wiedzieć coś więcej niż to, że oko pomaga nam widzieć, nos – czuć, skóra – pozwala odczuwać, język – jest odpowiedzialny za smak, czy uszy słyszeć, to na dodatek jest kilka ważnych rzeczy powiązanych z naszym percepcją świata za pomocą na przykład dotyku, czy n.p stanu naszego ciała. integracja sensoryczna Poznań to możliwość zagłębienia się holistycznie w strefą zmysłów i emocji oraz aktywności i wszelkiego typu wiadomości jak przetwarza to wszystko nasz umysł.

W większych miastach są różnego rodzaju miejsca, gdzie można pójśći, po to, by zapoznać się tematyką integracji sensorycznej.
ZINTEGRUJMY SIĘ
Często mówić o tym, że któraś grupa musi się zintegrować. Jednak zanim zaczniemy współdziałać w jakiejś większej grupie powinniśmy zintegrować się sami ze sobą. Jest to powiązane m.in.

Żeby mieć większą ilość informacji na publikowany tutaj wątek, polecam (http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/poradnia-malzenska) pozostałe ciekawe serwisy.

z tym, w jaki sposób odbieramy informacje ze świata i jak są one przez nas przetwarzane. Nie tylko znany nam dotyk, węch czy słuchu wpływa na naszą psychofizyczną kondycję. Trzeba pamiętać o tym, że my sami jesteśmy maszyną, która ma wiele różnego typu trybików, które są po części zaprogramowane już w łonie matki.

Integracja Sensoryczna

Źródło: sxc.hu

Dlatego jeśli coś nie funkcjonuje jak trzeba, nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować nad naszym życiem, nad własnymi reakcjami, to dobrze spróbować integracji sensorycznej, która daje możliwość zgrania swojego ciała.

Godny uwagi artykuł, prawda? Jeśli tak myślisz, to poza tym zobacz treść w serwisie (http://ursynow.centrumdemed.pl), którą również niewątpliwie uznasz za pożyteczną.

W chwili, gdy sami będziemy pełną jednostką będziemy mogli myśleć o integrowaniu się z innymi ludźmi. Łatwiej nam będzie zwyczajnie żyć. Choć dla sporego grona ludzi harmonia, jaką oferuje integracja sensoryczna jest nizebyt wiarygodna, to ogrom badań naukowców potwierdza możliwości tej dziedziny, poza tym osoby, które skorzystali z tego wsparcia naprawdę poczuli wielką różnicę we własnym jestestwie.