Ponieważ jestem kobietą przemieszczającą się z pomocą kul, sprawdzałam w ostatnim czasie dokąd może wybrać się osoba nie w pełni sprawna ruchowo, bądź też senior (na tyle funkcjonujący iż podróż jest możliwa), któremu to nieco zbrzydły już kursy nad polskie morze, bądź też kurorty typu: Jastrzębie Zdrój czy Ciechocinek.

Doszłam do wniosku, że atrakcyjnym wyjściem może stać się nocleg w Zakopanem, w centrum szczegółowo, ponieważ pozwoli taki wyjazd nestorom lub osobom kalekim na nadzwyczaj przyjemne spacery po czarownej, więcej niż 130 letniej uliczce – po Krupówki – głównej ulicy miejscowości. Pasjonaci architektury z pewnością będą oczarowani charakterystycznym, zakopiańskim stylem obiektów, spopularyzowanym przez literatów i poetów pierwszej połowy XX w..

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to świetna baza wypadowa dla seniorów, pragnących pięknych pejzaży, widoków Tatr. Starczy kilkudziesięciu minutowa przechadzka na wzgórze Antałówka by zobaczyć cudowny widok na najważniejsze góry w naszym kraju. Nocleg – polecany obiekt – w Zakopiańskim apartament to także właściwe miejsce dla entuzjastów historii. Nader interesującym zabytkiem jest cmentarzysko na Penksowym Brzysku, warte zobaczenia miejsce, chociażby dla wrażeń estetycznych. Rzecz jasna dla nestorów harcerzy stolica polskich Tatr to również miejsce sentymentalne, gdyż nocleg w centrum Zakopanego może być powodem do wypatrywania śladów Olgi i Andrzeja Małkowskich, którzy kochali Zakopane. Tutaj też została pani Olga pochowana.

Podróżnicy mają możność wynająć w Zakopanem apartament (przejdź dalej legnicka apartamenty dla firm) i rozkoszować się życiem nocnym polskiej stolicy Tatr. W tymże mieście na każdym kroku praktycznie spotkamy kawiarnie, restauracje, czy dancingi, które zaspokoją gusta najbardziej wybrednych z gości. Przykładowo Białka Tatrzańska z kompleksem hotelowo-basenowym, wykorzystującym źródła termalne znajdujące się w okolicy Zakopanego. Zakopane może stać się także świetną bazą wypadową na wyprawy po Słowacji i najbardziej znanej tamtejszej atrakcji „Słowackim Raju”, wspaniale utrzymanych marszrutach w słowackich Tatrach, co może być także powodem do posmakowania niesłychanie wybornej kuchni naszych słowackich sąsiadów, bardzo zresztą przyjacielskich i grzecznych.