Łazienka, która urządzana jest w domu, w którym mieszkać będzie osoba niepełnosprawna powinna posiadać nieco innych elementów, których nie znajdziemy w łazienkach standardowych. Ażeby osoba niepełnosprawna bez trudu mogła się kąpać czy też przeprowadzać inne czynności związane z codzienną toaletą, potrzebne są pewne udogodnienia, które będą bardziej poręczne.

akcesoria łazienkowe

Autor: Tiger
Źródło: Coram Poland
Niezbędne są na przykład uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych. Dzięki takim przyrządom osoba ta będzie miała pewność, że w czasie przebywania w łazience będzie mogła, za co uchwycić się, nie tracąc równowagi, co może zakończyć się upadkiem oraz poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Wyeliminowanie takiego ryzyka jest dziś niezmiernie łatwe. Dzięki nowoczesnym uchwytom, łazienka stanie się zdecydowanie bezpieczniejsza.

Jeśli nasze dziecko ma duże trudności z zachowaniem odpowiedniej postawy ciała możemy mu pomóc w starciu z tymże problemem przy pomocy pionizator baffin. Najwyższej klasy pionizator jest w stanie osiągnąć doskonałe rezultaty. Dzięki jego zastosowaniu chory poprawi funkcję swego organizmu, trwale zapobiegnie zastojom w układzie moczowym, poprawi ruchliwość stawów jak również efektywnie wesprze pracę jelit. Wielu dyplomowanych rehabilitantów nie wyobraża sobie swojej pracy bez tego typu urządzenia. Pionizatory są również używane do stymulowania psychoruchowego dzieci i prawidłowego rozwoju mięśni.

Wrodzona dysplazja bioder u noworodków oraz niemowląt bywa szalenie niebezpieczna i dlatego też należy sobie z tym radzić od samego początku. Jak to zrobić? Pomocna w tym z pewnością okaże się poduszka frejki. Poduszka ta może być wykorzystywana nawet do 18 miesiąca życia dziecka. Jest bardzo skuteczna dzięki swojej konstrukcji. Potrafi utrzymywać kończyny dolne noworodka w pozycji terapeutycznej z zagięciem w stawie biodrowym. Zaletą poduszki jest to, iż ma ona specjalny wkład usztywniający, który jest wykonany z filcu, który osłonięty jest folią. Szeleczki korekcyjne są na tułowiu. Nie ma też problemów z czyszczeniem pokrowca.

Znajdujący się w podobnym serwisie artykuł bez dwóch zdań również Cię zaintryguje – to wiarygodny tekst mówiący o prezentowanej kwestii.

Jest to proste, albowiem nie ma żadnych trudności związanych ze zdejmowaniem i praniem.