Kultura dziś domaga się, aby zabiegać nie tylko o proces rozwoju intelektu i mieć ogładę towarzyską. Ważne też jest, aby zadbać o zdrowie. I to najlepiej to zrobić zanim się ono zacznie psuć. Szalenie istotnym elementem ludzkiego zdrowia, wyglądu i samopoczucia są zęby. Śliczne, zdrowe i śnieżnobiałe są niewątpliwą dumą każdego. Wydawać by się mogło, że w obliczu ogólnej dostępności past do czyszczenia zębów, szczoteczek i płynów do płukania jamy ustnej, problemy z zębami powinny być coraz rzadsze.

Jednakże nie jest tak do końca. Co prawda stan uzębienia w narodzie znacząco się poprawił, nadal jednak paradontoza jest chorobą, o której zbyt często się słyszy.Z każdym nowym pokoleniem rośnie świadomość obowiązku dbania o uzębienie, ale długa droga jeszcze do ideału. Brak odpowiedniej dbałości o higienę jamy ustnej powoduje choroby zębów i dziąseł. Jedną z tych chorób jest paradontoza związana osłabieniem dziąseł i przyzębia. (Więcej: co to paradontoza) Pierwsze symptomy choroby są niejednokrotnie nieostrożnie lekceważone. Z przyczyny niedoskonałej higieny na zębach gromadzi się kamień i płytka nazębna. Bakterie, które doskonale się czują się na niedoczyszczony zębach, mogą wywołać krwawienie dziąseł. Te objawy są już dostatecznie alarmującym sygnałem, aby wybrać się do dentysty. natychmiastowa i fachowa pomoc jest w stanie w porę uratować zęby.

problemy  z dziąsłami

Autor: Materiały prasowe

Zdarzają się przypadki, że symptomy paradontozy zostaną zlekceważone. Rozwój choroby doprowadza do utraty zębów i to jest już prawdziwe nieszczęście. Obecne technologie na szczęście są w stanie poratować nawet tych, którzy stracili w wyniku choroby własne uzębienie. Rozwiązaniem są zęby – gips ortodontyczny sztuczne wyglądające już coraz częściej jak te naturalne. A często nawet zęby wstawiane wyglądają bardziej atrakcyjnie niż stracone własne. Doskonałym rozwiązaniem na skompletowanie brakującego uzębienia są implanty stomatologiczne. (Zobacz też implant) Specjaliści są w stanie tak idealnie dopasować zęby, iż są one nie do odróżnienia od prawdziwych. Olśniewająco zdrowe zęby są klejnotem.

Trzeba jednak zacząć ich pielęgnację już od wczesnego dzieciństwa. Wprowadzenie latoroślom nawyku szczotkowania zębów i dziąseł, zaowocują w w życiu dorosłym rzadszymi problemami. W sklepach do wybory są różnorakie rodzaje past do zębów. Ceny są także bardzo zróżnicowane, ale w miarę dobrą pastę można już kupić za niewielkie pieniądze. Podobnie jest ze szczoteczkami do zębów. Na półkach z artykułami do pielęgnacji zębów można znaleźć i takie za za parę złotych i kosztujące znacznie więcej elektryczne szczoteczki do zębów. Oczywiście droższe artykuły z reguły bywają bardziej skuteczne w użytkowaniu. Nie mnie jednak i tańsze produkty są w stanie uchronić zęby i dziąsła przed chorobami. A regularne wizyty u stomatologa, to już nie wybór lecz obowiązek każdego z nas. Masz kłopoty z dziąsłami? Reaguj szybko!