Sklepy ze zdrową żywnością mnożą się w ostatnim czasie niczym grzyby po deszczu. Może łącznie z trendem na czynne formy odpoczynku sprawią, że kolejki do doktorów nareszcie ulegną skróceniu? Oby . Punkty te proponują przede wszystkim wszelkiego typu żywność ekologiczną, począwszy od nieprzetworzonych jarzyn jak też innych pokłosi rolniczych które posiadają właściwe certyfikaty i europejskie logo (tak zwany euroliść).

ekologia

Autor: Baltimore RecNParks
Źródło: http://www.flickr.com

Czym cechują się takie certyfikowane produkty rolne? Warzywa oraz owoce takie uprawiane były w glebie niezanieczyszczonej pestycydami. Wolno w w/w gospodarstwach korzystać tylko i wyłącznie z niechemicznych środków ochrony roślin.

Czyżbyś czuł chęć, by otrzymać dużo informacji na ów interesujący temat? Potrzebujesz szczegółów? Więc kliknij i sprawdź (https://ekobak.pl/category/oferta/preparaty-oczyszczalnie/) – kolejne artykuły czekają na Ciebie.

Jeśli z kolei idzie o hodowlę zwierząt, w w/w farmach zakazane jest karmienie ich wszelakiego rodzaju antybiotykami, stymulatorami wzrostu czy też hormonami. Kurki spacerują wolne i znoszą zdrowe jaja. Farmy produkujące żywność ekologiczna przechodzą liczne kontrole i to już od momentu gdy rozpoczynają się starać o nadanie im certyfikatu gospodarstwa ekologicznego.

Nim wytworzone przez nie pokłosia trafią do sklepów ze zdrowa żywnością także poddane są rozlicznym kontrolom. W procesie produkcji żywności ekologicznej surowo zakazane jest dodatkowo używanie komponentów GMO. Wytwarzana tym sposobem żywność ekologiczna jest oczywiście droższą od tej powszechnie dostępnej, albowiem do jej wytworzenia potrzeba nieporównywalnie więcej czasu i wysiłku. Jest ona jednakże warta większej ceny. Punkty ze zdrową żywnością proponują nam całą gamę wyrobów.
Prócz artykułów nie poddanych obróbce możemy tam dostać: artykuły śniadaniowe, nabiał, oliwy, konfitury z owoców pielęgnowanych metodą ekologiczną, miody, pasty do smarowania chleba, wszelkiego rodzaju: kasze, makarony, syropy, przetwory z warzyw, suszone owoce, soki, strączkowe warzywa, nasiona, słodycze dietetyczne, herbaty, przyprawy, aż po garderobę z ekologicznej bawełny oraz ekologiczne detergenty.

danie

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com

Są też w takich sklepach specjalne działy artykułów ofiarowane: cukrzykom, osobom na diecie bezglutenowej, osobom na diecie wegańskiej oraz specjalny dział z wyrobami dla dzieci i niemowląt. Na pewno każdy odkryje w takim sklepie coś dla siebie. Jeśli prócz jedzenia zdrowych posiłków przyrządzanych z żywności ekologicznej zadbamy o kondycję fizyczną gimnastykując się regularnie, wtedy długie i zdrowe życie mamy zapewniane.