Jakie produkty zakupimy w sklepach ze zdrową żywnością?

Sklepy ze zdrową żywnością powstają ostatnimi czasy niby grzyby po deszczu. Może razem z trendem na czynne warianty wypoczywania spowodują, iż ogonki do doktorów w końcu ulegną skróceniu? Oby . Punkty te oferują przede wszystkim wszelkiego rodzaju żywność ekologiczną, począwszy od nieprzetworzonych warzyw i innych produktów rolnych mających stosowne poświadczenia i europejskie logo (tak zwany euroliść).
Sklepy ze zdrową żywnością mnożą się w ostatnim czasie niczym grzyby po deszczu. Może łącznie z trendem na czynne formy odpoczynku sprawią, że kolejki do doktorów nareszcie ulegną skróceniu? Oby . Punkty te proponują przede wszystkim wszelkiego typu żywność ekologiczną, począwszy od nieprzetworzonych jarzyn jak też innych pokłosi rolniczych które posiadają właściwe certyfikaty i europejskie logo (tak zwany euroliść).

ekologia

Autor: Baltimore RecNParks
Źródło: http://www.flickr.com

Czym cechują się takie certyfikowane produkty rolne? Warzywa oraz owoce takie uprawiane były w glebie niezanieczyszczonej pestycydami. Wolno w w/w gospodarstwach korzystać tylko i wyłącznie z niechemicznych środków ochrony roślin. Jeśli z kolei idzie o hodowlę zwierząt, w w/w farmach zakazane jest karmienie ich wszelakiego rodzaju antybiotykami, stymulatorami wzrostu czy też hormonami. Kurki spacerują wolne i znoszą zdrowe jaja. Farmy produkujące żywność ekologiczna przechodzą liczne kontrole i to już od momentu gdy rozpoczynają się starać o nadanie im certyfikatu gospodarstwa ekologicznego.

Nim wytworzone przez nie pokłosia trafią do sklepów ze zdrowa żywnością także poddane są rozlicznym kontrolom. W procesie produkcji żywności ekologicznej surowo zakazane jest dodatkowo używanie komponentów GMO. Wytwarzana tym sposobem żywność ekologiczna http://www.rawfoods.pl jest oczywiście droższą od tej powszechnie dostępnej, albowiem do jej wytworzenia potrzeba nieporównywalnie więcej czasu i wysiłku. Jest ona jednakże warta większej ceny. Punkty ze zdrową żywnością sklep.rawfoods.pl/ proponują nam całą gamę wyrobów.
Prócz artykułów nie poddanych obróbce możemy tam dostać: artykuły śniadaniowe, nabiał, oliwy, konfitury z owoców pielęgnowanych metodą ekologiczną, miody, pasty do smarowania chleba, wszelkiego rodzaju: kasze, makarony, syropy, przetwory z warzyw, suszone owoce, soki, strączkowe warzywa, nasiona, słodycze dietetyczne, herbaty, przyprawy, aż po garderobę z ekologicznej bawełny oraz ekologiczne detergenty.

danie

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com

Są też w takich sklepach specjalne działy artykułów ofiarowane: cukrzykom, osobom na diecie bezglutenowej, osobom na diecie wegańskiej oraz specjalny dział z wyrobami dla dzieci i niemowląt. Na pewno każdy odkryje w takim sklepie coś dla siebie. Jeśli prócz jedzenia zdrowych posiłków przyrządzanych z żywności ekologicznej zadbamy o kondycję fizyczną gimnastykując się regularnie, wtedy długie i zdrowe życie mamy zapewniane.