Dzisiejszy rynek pracy tak intensywnie się przekształca, że te zawody, na które jeszcze kilka lat temu istniał popyt , dziś nie są już tak popularne

Jakie profesje mają obecnie największe powodzenie? Pracodawcy podają do wiadomości, iż największe braki występują w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji. Pomimo widocznego zastoju w ”budowlance” nieustannie ukazują się problemy ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów. Obecnie znalezienie dobrego, znającego się na swym fachu tynkarza, również nie jest dziś tak prostym zadaniem.

W związku z powyższym jeśli wiążemy plany z tą profesją, nie bierzmy pod uwagę kupna biletu lotniczego do Anglii, lecz zacznijmy od poszukiwań pracy w Polsce.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Budownictwo infrastrukturalne, to prężnie rozwijający się segment sektora budowlanego – rąk do pracy stale potrzeba. Właściciele firm natomiast, mają obowiązek zapewnienia pobytu na czas prowadzonych prac. Pracodawcy, podejmując starania, aby ich zespół składał się z pracowników o jak najwyższych kwalifikacjach zawodowych, niejednokrotnie prowadzą ich nabór poza miejscowością, w której jest siedziba przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie przynosi zadowolenie i satysfakcję zarówno dla pracownika, który świadczy usługę poza miejscem zamieszkania, jak i zatrudniającego.
Optymizmem może napawać fakt, iż właśnie trwa sezon letni, a wraz z nim pojawiły się prace sezonowe i szansa na wiele dodatkowych miejsc pracy. I tutaj pracodawcy zapewniają kwatery robotnicze Łódź, czasem z dodatkowym wyżywieniem. Motywuje to nowych pracowników do podejmowania zatrudnienia poza miejscem ich zamieszkania.
A może powinniśmy zdecydować się na otworzenie własnej działalności? Szczególnie, iż osoby mające zamiar usamodzielnić się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozwój swej działalności. Urząd Pracy w Łodzi zapewnia pomoc finansową na rozpoczęcie działalności. Przypuszczając, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez określony czas na rynku – istnieją szanse, że będą się rozwijać i pozyskiwać kolejnych pracowników. A co dalej? I Was czeka zatrudnianie pracowników. Będziecie chcieli ich szkoli, co będzie skutkowało delegowaniem ich do innych miast. Co wtedy? Co im zaoferujesz? – odkryj więcej