Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego typu pytania stając przed lustrem? Nawet jeśli wypowiadamy te kwestie żartobliwie to jest w nich ziarno prawdy. No cóż, czy preferujemy tego, czy nie, aparycja jest dość istotny i określa wiele rzeczy. Nie mówimy tu o wzorach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych elementach w wyglądzie, które nas denerwują i wolelibyśmy je zastąpić. Z takimi właśnie przeszkodami zmaga się dermatolog estetyczny.

dziewczyna

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek powinniśmy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna we Wrocławiu estetyczna to nie to samo, co tradycyjnie rozumiana dermatologia. Ta druga jest niezbędna, kiedy mamy nieprzyjemności skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i bardziej dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra tradycyjnej dermatologii skupia się jednak, jak łatwo dojść do wniosku po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, wzbogacającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowa dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o takich przedsięwzięciach w okresie PRL-u, kiedy to na takie zabiegi pozwolić sobie mogli ci z pieniędzmi i możliwością wyjazdu za granicę, bo jedynie tam było to na porządku dziennym. naszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje niemało, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. zwłaszcza jest to powszechne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zresztą, jak na stolicę przystało proponuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej.

Nadrzędną filozofią działania dermatologii estetycznej jest polepszanie własnego wyglądu szaty zewnętrznej, nie jest to jednak operacja plastyczna, podczas której interwencja chirurgiczna jest nieporównanie większa. Pokutuje atoli w wielu przekonaniach mieszanie tych kategorii, tak jakby te dwie dziedziny, te dwie nazewnictwa wymawiało się zamiennie. Jest to duży błąd i uproszczenie. Powoduje to sytuację, że istnieje grupa ludzi bardzo przeciwnych tego rodzaju zabiegom, tak jakby usta była własnością ogółu, i można ją poddać pod głosowanie – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych tego typu, ale patrzą na to, jak na normalny zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną korektę, bo np. nos jest trochę skrzywiony. Nie musi pytać nikogo o zdanie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom dużo zakompleksionych osób zyskuje wiarę we własną atrakcyjność – poznaj dodatkowe informacje na