Osoby, które mają problemy z sercem doskonale wiedzą o tym, iż niespodziewane zatrzymanie rytmu tego narządu może przytrafić się w każdej chwili. Jest to w szczególności częste wtedy, gdy następuje wzmożony wysiłek fizyczny bądź też stres. Należy wiedzieć o tym, że zatrzymanie serca nie zawsze musi wiązać się zawałem.

Niespodziewane zatrzymanie krążenia to stan, gdy nasze serce przestaje pracować we właściwy sposób, czego efektem może być zatrzymanie krążenia krwi, a oprócz tego niedotlenienie organizmu człowieka. W krytycznych przypadkach może wówczas dojść do bardzo poważnych zmian w układzie nerwowym. Może to nastąpić bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia czy styl życia. W przypadku zawału najczęściej ujawnia się mocny ból w klatce piersiowej, w sytuacji niespodziewanego zatrzymania krążenia zanika oddech oraz regularny puls, możemy także stracić przytomność. Osoby, które mają tego rodzaju kłopoty, muszą być zaopatrzone w niezbędny pulsoksymetr tego typu . Niezwykle pomocny w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia może okazać się również defiblyrator Aed. Defiblyrator Aed jest specjalistycznym sprzętem, którego najważniejszym celem jest przywracanie odpowiedniej pracy serca dzięki przepuszczaniu impulsów elektrycznych o właściwym natężeniu poprzez mięsień sercowy.

Jak leczyć chore zatoki?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Niezwykle ważne jest, żeby po zaobserwowaniu u osoby poszkodowanej objawów nagłego zatrzymania krążenia błyskawicznie interweniować. Człowiek, u którego stwierdzono objawy tego typu, z każdą chwilą traci swoje szanse na przeżycie! Dlatego właśnie niezwykle ważne jest, żeby bardzo szybko podjąć niezbędne działania ratunkowe, aby zwiększyć szansę na uratowanie człowieka. Jeżeli w miejscu zdarzenia znajdzie się defiblyrator Aed i zostanie fachowo wykorzystany, możliwość przeżycia powinna się zwiększyć nawet do 70% – jak wynika z informacji na serwisie .

Na szczęście w dzisiejszych czasach świadomość ludzi w tym względzie jest znacznie większa niż kiedyś. Jak się okazuje, znacznie częściej defibrylatory aed dobrych firm montowane są m.in. w miejscach pracy, szkołach, na lotniskach, w urzędach, dworcach kolejowych czy centrach handlowych. Najczęściej tam, gdzie gromadzi się najwięcej ludzi, powinno umieszczone być to urządzenie. Bardzo ważne jest również, aby jak najwięcej osób umiało się nim posługiwać.