Dzisiejsze tempo życia jest niejednokrotnie jednym z bodźców, które mogą powodować różnego typu problemy ze zdrowiem. Warto jednakże wiedzieć, że spora część dolegliwości, za które najczęściej oskarżamy przemęczenie bądź nerwy, może mieć podłoże hormonalne. Mnóstwo osób uskarża się np. na drażliwość czy huśtawkę nastrojów – po wnikliwym zbadaniu przez doświadczonego lekarza okazuje się jednak, że te symptomy powodowane są właśnie przez wadliwe funkcjonowanie gruczołów. Nie można jednak za wszystkie kłopoty z przemęczeniem czy utratą wagi obwiniać tylko hormonów. Takie dolegliwości mogą mieć dużo innych przyczyn – aby jednak mieć świadomość, w jakich wypadkach rola hormonów jest znacząca, warto pamiętać o najczęściej spotykanych symptomach zewnętrznych, które mogą alarmować o niedomaganiach hormonalnych.

usg

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej popularnych objawów, które może powodować zła praca hormonów, jest bardzo szybki spadek bądź wzrost wagi ciała. Objaw ten można niestety przeoczyć, gdyż większość ludzi prowadzi nieregularny tryb życia i okresowo zmienia masę ciała, na dodatek duże znaczenie ma w tym przypadku stres bądź inne schorzenia, które również mogą mieć ten sam objaw.

Tak samo emocjonujące materiały znajdują się w podobnym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem pizza toruń, który jest tutaj!

Można domniemywać, że hormony są przyczyną sprawczą przede wszystkim wtedy, gdy poza problemem z wagą pojawiają się dodatkowe przypadłości, które wcześniej nas nie trapiły, takie jak wypadanie włosów, nadmierna potliwość, chwiejne nastroje, czy zwiększona nerwowość (link do artykułu).

Jeśli zaobserwujemy kilka z przytoczonych objawów, wtedy najlepszym lekarzem będzie dla nas endokrynolog, czyli specjalista badający zaburzenia funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego. Jednym z głównych problemów, na które może narażona być osoba chora, jest zazwyczaj to, że ona sama niesłusznie upatruje źródło przypadłości nie w zaburzeniu hormonalnym, a w problemach natury psychicznej.

Jeżeli opublikowane w tym miejscu wiadomości są według Ciebie niebanalne, kliknij tutaj, ponieważ w danym serwisie (https://klinikajurajska.pl/stomatologia/podtlenek-azotu-czyli-gaz-rozweselajacy) też odnajdziesz coś ciekawego.

Podejrzenia te są powodowane tym, że dużo objawów może towarzyszyć zarówno chorobie hormonalnej, jak też psychicznej (jak depresja, obniżone libido, trudności ze skupieniem, osłabienie pamięci, zbyt twardy czy zbyt płytki sen). Żeby uniknąć kłopotów związanych z błędnym rozpoznaniem choroby nie należy zwlekać, lecz pójść do eksperta – najgorszym rozwiązaniem jest odwlekanie wizyty u lekarza.