Za bezustanne zmęczenie oskarżasz niskie ciśnienie i niedostateczną ilość słońca? Specjaliści dają radę: zrób rachunek sumienia.
Zastanówmy się, jak długo śpimy, czy regularnie się gimnastykujemy, jak się odżywiamy, kiedy ostatnio przeprowadziliśmy badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, gdyż czasami nawet zwykły katar może świadczyć o problemach ze zdrowiem. Zdarza się, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni radząc sobie samemu specyfikami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeżeli jednak mimo naszych zabiegów katar nie ustępuje, a mają miejsce niebezpieczne objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza jest niezbędna.

grypa

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Czego spodziewać się u lekarza?Przeważnie po przeprowadzeniu wywiadu laryngolog może ocenić, czy chorujesz na zapalenie zatok. W chwili badania laryngologicznego sprawdzi stan twoich górnych dróg oddechowych, ze szczególnym uwzględnieniem badania jam nosa. Pozwala ono zauważyć prawdopodobne obrzęki w jamach nosa, rodzaj wydzieliny, oraz wyeliminować nowotwory, niekiedy dające podobne dolegliwości, jak klasyczny stan zapalny. Dokładniejsze badanie można przeprowadzić dzięki bezbolesnym (chociaż niezbyt przyjemnym) badaniom endoskopowym, to znaczy z zastosowaniem odpowiedniego wziernika z własnym źródłem światła (więcej info).

Jeżeli uważasz, że dane w internecie nie są pełne, to przejdź do linku (osadaempatia.pl/), pod którym odnajdziesz dokładniejsze omówienia zagadnień – odnośnik jest tutaj.

Po obserwacji oraz stwierdzeniu powodu kłopotliwych dolegliwości, laryngolog Warszawa wdraża stosowne leczenie, które umożliwi całkowitą eliminację kataru.W kwestii leczenia trwającego długi okres kataru, powinniśmy posłuchać rad lekarza – laryngologa i zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Przyjmowanie dużych ilości płynów powoduje bardziej efektywne oczyszczanie się nosa podczas kataru. Kluczowe znaczenie ma także zdrowa dieta, bogata w wartościowe produkty, rozgrzewające organizm potrawy i gorące płyny (np. herbatę z sokiem malinowym). Konsekwencja w leczeniu przewlekłego kataru to zazwyczaj droga do sukcesu.Niestety trudno samemu ocenić, czy utrzymujący się katar i towarzyszący mu ból głowy, są objawami poważnego schorzenia, czy jeszcze zwykłą wirusówką. Dlatego, wątpliwości zawsze najlepiej rozwiać u specjalisty.