Cera wrażliwa jest niezwykle wymagająca, łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. Dlatego jej pielęgnacja może sprawiać wiele trudności.

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach stacjonarnych jak i internetowych z łatwością znajdziemy kosmetyki do cery wrażliwej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Na który krem się zdecydować? Poniższe wskazówki ułatwią nam dopasować najlepszy krem do cery bogaty w substancje kojące i łagodzące podrażnienia.

Przyczyn nadwrażliwości skóry znajdziemy wiele: brudne powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, częste kąpiele słoneczne, stres, czy niedobra dieta.Taką cerę powinniśmy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Najlepsze dla takiej skóry są kremy oraz balsamy hypoalergiczne bez zapachu i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa szybko reaguje na wysoką temperaturę. Podrażniają ją również detergenty, kosmetyki i alkohol zawarty w niektórych środkach pielęgnacyjnych. Decydując się na krem do cery wrażliwej powinniśmy przeczytać etykietę i dopilnować, aby nie posiadał w swym składzie olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy środków konserwujących, które dają większe prawdopodobieństwo podrażnienia (link do wpisu). Dobrze jest też przemyśleć wybór kremu hypoalergicznego, który nie powinien podrażniać skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

warto aplikować kremy organiczne, które są łagodne dla skóry. Jest to szczególnie istotne ze względu na fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy ujrzeć na niej zmarszczki. Kremy muszą także tworzyć barierę przed zimnem i promieniami słonecznymi.

Na noc możemy używać tych o gęstszej konsystencji, szczególnie o właściwościach łagodzących, i odbudowujących które poprawią kondycję skóry. Bez względu roku osłaniajmy skórę przed słońcem . Dobierzmy lekki krem z filtrem UV i starajmy się jak najmniej opalać. Jeśli uda nam się wybrać odpowiedni krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.Pielęgnacja cery wrażliwej nie jest prosta, trzeba obserwować jej reakcję na każdy nowy kosmetyk. Wystarczy jednak nie zapominać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa cera zachwyci swym pięknem.