Ćwiczenia fizyczne są coraz bardziej popularne: wiele siłowni ma swoich klientów przez cały rok, a nie tylko w sezonie letnim, gdy niemal każdy pragnie błyskawicznie zyskać znakomitą (naturalnie wg. swoich oczekiwań) sylwetkę. Aby szybko się nie uprzedzić i sukcesywnie cieszyć się coraz lepszymi wynikami, warto planować treningi nie tylko na parę tygodni naprzód, ale najlepiej na okres 3 do 6 miesięcy.Dzięki temu rozwiązaniu zorganizujemy zawsze czas na realizacje treningów siłowych czy masowych, jak i rzeźbiących ciało.

Trening

Autor: Jordan – Star Fitness
Źródło: Jordan – Star Fitness

Najwięcej problemów początkujący nowicjusze kulturystyki mają z przybraniem masy mięśniowej jest bodajże najczęściej wybieranym treningiem wśród początkujących. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki tego rodzaju treningowi powinniśmy powiększyć masę ciała, a co ważne, przyrost ten nie może pochodzić głównie ze wzrostu dodatkowej tkanki tłuszczowej, ale w głównej mierze z przyrostu masy mięśniowej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się większą ilość wiadomości na opisywany temat, kliknij tu, to faktycznie świetne opracowanie tego zagadnienia.

Jak więc prowadzić trening, żeby cieszyć się dobrymi i wymarzonymi rezultatami?

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Najlepszym wyjściem będzie połączenie treningu na masę ze stosowną dietą, która zagwarantuje nadmiar kaloryczny. Istotne jest, by odnaleźć trochę czasu na obliczenie zapotrzebowania kalorycznego (w internecie jest mnóstwo dostępnych kalkulatorów), ponieważ bez takich danych trudno będzie ułożyć dietę. Należy już na wstępie założyć, iż nieodzowne będą odżywki jak np. gainery i odpowiednia forma kreatyny – na pocieszenie trzeba zaznaczyć, iż odżywki te są dość przystępne cenowo.

Gainer gwarantuje pokaźną ilość węglowodanów, (jednak pamiętajmy, że większość z nich musi pochodzić z samej diety – źródłem są ryże, pełnoziarniste pieczywo, rośliny strączkowe oraz białka (tu podstawa to: mięso, jaja). Kluczem do sukcesu jest trzymanie się diety, właściwej do naszych osobistych potrzeb oraz dobry trening, który da bodziec do rozwoju tkanki mięśniowej. Aby szybko cieszyć się widocznymi wynikami, powinniśmy skoncentrować się też na ćwiczeniach wielostawowych (wyciskanie na barki, wiosłowania) ze znacznym obciążeniem i stosunkowo niewielką liczbą powtórzeń.

Jeżeli ktoś właściwie zestawi dietę z treningiem na masę, już paru miesiącach będzie cieszył się z zadowalających rezultatów.