W dzisiejszych czasach społeczeństwo prowadzi raczej siedzący tryb życia, ma niewielką ilość ruchu, a to jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, między innymi otyłości. Tylko 2 % z nas ocenia siebie jako otyłych, niestety z medycznego punktu widzenia dotyczy to aż 53% dorosłych Polaków! Poza niewystarczającą ilością wysiłku fizycznego, nadwadze sprzyjają takie czynniki jak złe, nadmiar soli, rozregulowanie gospodarki hormonalnej wywołana zarówno środkami antykoncepcyjnymi oraz innymi lekami, jak też jedzeniem mięs (między innymi drobiu) nafaszerowanych hormonami.

Otyłość u mężczyzn

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę jak zagrażające życiu skutki dla naszego organizmu może mieć zbyt duża masa ciała.

Jeśli przedstawiony na tej stronie post jest dla Ciebie interesujący, kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć także też inny analogiczny tekst.

Nie tylko jest przyczyną problemów z krążeniem krwi oraz sercem, ale i osłabia stawy, które są zbyt mocno obciążone, wielokrotnie podnosi prawdopodobieństwo tego, że będziemy mieć żylaki… poza tym tłuszcz obrasta liczne z naszych organów wewnętrznych tym samym utrudniając ich aktywność i odbierając nam, nasze cenne lata życia. Oczywiście nie wspominam już o aspektach wizualnych i psychicznych.

Jak żyć, aby się przed tym wszystkim uchronić? Żeby mieć piękne, zdrowe ciało i dobre samopoczucie? Naturalnie przede wszystkim zbilansowana dieta i ruch są najważniejsze. Nie należy stosować karkołomnych diet, gdyż zwykle przynoszą one więcej szkód niż korzyści – osłabiają organizm, a następnie grozi nam tak zwany „efekt jojo”.

Jeżeli ten materiał jest według Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (http://www.baborinstytutwroclaw.pl/depilacja-woskiem/) a odnajdziesz w tamtym miejscu podobne wiadomości. One również z pewnością okażą się dla Ciebie wartościowe.

Otyłość, Światowy Dzień Walki z Otyłością

Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl

Na rynku dostępne są również najróżniejsze tabletki odchudzające, które w różny sposób oddziałują na organizm. Niektóre przyspieszają przemianę materii, inne zmniejszają wchłanianie węglowodanów lub tłuszczów, a jeszcze inne zwiększają objętość w żołądku i zmniejszają głód. Można je używać dodatkowo, należy jednak mieć na uwadze, że odchudzanie przyniesie pożądane efekty tylko wtedy, kiedy będzie wypadkową wielu czynników.

Wartą uwagi odpowiedzą na potrzeby osób, które źle czują się w swoim ciele i chcą schudnąć, jest program XL-S MEDICAL proponujący racjonalne sposoby pozyskania wymarzonej sylwetki. Można zostać jego członkiem na stronie internetowej. Znajdziemy na niej wszelkie istotne informacje dotyczące zdrowego trybu życia, porady specjalistów, a także wspomagające proces chudnięcia środki farmakologiczne w atrakcyjnej cenie, której pozazdrościła by niejedna apteka internetowa. Znajdziemy tam również funkcję umożliwiającą obliczenie wskaźnika masy ciała i na tej podstawie określenie, czy mamy się czym martwić.