Choć kalendarzowe lato w pełni, zimne poranki coraz częściej potrafią nam wspomnieć o mijających dniach. Idzie jesień. Jak wytłumaczyć fakt, że właśnie jesienią stajemy się bardziej apatyczni, pełni wewnętrznego niepokoju?

światło

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Zapewne jest to poczucie końca wakacji – czasu, który zwykle kojarzy się z wakacyjnymi wyjazdami i aktywnością. Do tego dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. W dużym stopniu winę za zmęczenie ponosi właśnie niedostateczny dostęp do światła słonecznego.

Wracamy pamięcią do tego co było, smucimy się jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Złości nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli przeszkadzają cieszyć się życiem. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w ciemne i zimne poranki (zobacz na stronie na temat depresji).

Warto sprawdzić czy nie pojawiła się u nas depresja sezonowa.
Mimo, iż dokładne przyczyny powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, iż zasadniczym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do naszych oczu.
Zważywszy na to, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest niedomiar światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, zasadniczym sposobem leczenia tego schorzenia jest fototerapia z wykorzystaniem

depresja

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

stworzonych do tego celu lamp fluorescencyjnych.

Jeżeli musisz poznać studiowany w tym miejscu temat, to kliknij tu i zdobądź pomocne informacje (http://gabinetfizjopunkt.pl/) także w podobnym serwisie.

Lampa (sprawdź dodatkowe informacje) do fototerapii pomaga w naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia. Uznano, iż dawka sztucznego światła dobroczynnie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych.

Jednym ze sposobów na odzyskanie dobrej formy psychicznej jest rozwijanie pasji. Mogą być to lekcje tańca czy po prostu częstsze spędzanie czasu na czytaniu ulubionych książek. Dobrze jest zająć się tym, na co dotychczas nie starczyło nam czasu, coś co zawsze marzyliśmy robić, lecz np.

Jeżeli dokładnie pragniesz poznać dane na omawiany temat, to obowiązkowo zajrzyj na sensowny serwis (https://www.rajsoczewek.pl/okulary-przeciwsloneczne/oakley). W tamtym miejscu znajdują się przykuwające wzrok wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo.

nie starczyło nam odwagi. Gdy z przyjemnością poświęcimy się interesującemu zajęciu, nietrudno będzie nam oderwać się od tzw. szarej rzeczywistości i zapomnieć o tym, że do wiosny zostało jeszcze trochę czasu.