Już dawno dowiedzono, że bycie wśród zwierząt potrafi zdziałać cuda. Stwierdzono naukowo, że część zwierzęta jest w stanie wesprzeć w leczeniu pewnych schorzeń. Stąd też wiele gatunki jest przygotowywanych od maleńkości do tego by pomagać chorych ludzi. Takie zwierzę powinien być właściwie przyuczony do współdziałania z chorymi ludźmi.

Dziecko z koniem

Autor: Josh Howley
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo sprawdzono, które zwierzęta (dowiedz się więcej) leczą, przy których problemach. Do zwierząt, które okazały się idealnymi „rehabilitantami” zalicza się konie. Hipoterapia, bo tak nazywana jest rodzaj rehabilitacji, w której wykorzystuje wsparcie koni, wspomaga koordynację psycho-ruchową osób rehabilitowanych, które są zróżnicowany poziom niepełnosprawni.

Tego typu terapię stosuje się u osób młodych, ale również i u całkiem dojrzałych ludzi. Koń to zwierzęciem, które potrafi zdziałać cuda. Oczywiście, jeżeli osoba uczestniczący w tego typu rehabilitacji jest pod opieką specjalisty, a co za tym idzie lekarz prowadzący wtedy w odpowiednio dobranym przypadku hipoterapia może zrobić bardzo wiele dobrego.

Mężczyzna na koniu

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Warszawa

W mieście stołecznym jak przystało na stolicę można na przykład skorzystać w różnego typu rehabilitacji. Dostęp do wszystkiego jest o niebo łatwiejsza niż w każdym innym miejscach.

W Warszawie możemy możliwość między innymi uczestniczenia w rehabilitacji z hipoterapii (więcej informacje z tego zakresu odszukasz w tym miejscu: rehabilitacja na koniu). Ten typ leczenia jest opiera się na wzmocnieniem sprawności psychicznej ze sprawnością fizyczną i korzysta się przy tym jazdę konną. Stadniny pracują specjaliści, którzy są uprawnieni do prowadzenia tego typu zajęć, gdy lekarz zaleci to pacjentowi.

Konie, które biorą udział w tego typu rehabilitacji są odpowiednio szkolone do takich zajęć. Sporo osób nie ufa takim działań, jednak wystarczy nawet żeby normalna osoba posiedziała kilka minut w siodle a zapewne poczuje różnice w swoim nastroju. Jazda konna pozwala na pewne odprężenie przy właściwym stopniu koncentracji. Każda rzecz w jeździe konnej jest właściwie wyważona, tak, więc jazda konna bywa niezmiernie ważna podczas leczeniu niepełnosprawnych osób. Oczywiście sama hipoterapia nie uzdrowi, ale na sto procent ogromnie wesprze leczenie.

Te interesujące wiadomości posiadają swą kontynuację. Pragniesz ją poznać? Więc idź do strony i tam ciesz się fascynującymi wątkami.