Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy dziecko zaczyna raczkować lub chodzić jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które niemowlę może ściągnąć i zrobić sobie krzywdę.

Wychowanie małego dziecka wymaga wyjątkowej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Ponadto w trakcie zabawy może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji, maluch może spaść z kanapy lub uderzyć się o meble. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Jest wiele teorii, według których taka metoda ma wiele wad. Istnieją też te pozytywne i na szczęście jest ich jest ich wiele , że kojec doskonale się sprawdza. Pani Natalia, mama półrocznej Hani, przyznaje, że kojec dla dziecka to duża wygoda: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.”

Jakie kolory do pokoju dziecięcego

Autor: Benjamin Moore
Źródło: Benjamin Moore

Następnym plusem kojca jest opcja nabycia modelu z łóżeczkiem. Sama budowa również ma wiele korzystnych aspektów.

Ten niezwykle użyteczny link (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/) opisuje analogiczną tematykę, co materiał, który w tym momencie czytasz. Jeśli Cię on interesuje, kliknij ten link!

Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas zabawy czy próby wydostania się nie wyleci i nie potłucze się. Ma metalową budowę, co chroni przed wywróceniem, a dzięki miękkim obiciom dziecko nie podrażni sobie skóry. Każdy kojec ma dodatkowo zamontowane obrotowe kółeczka, dzięki czemu można go przemieszczać i ustawiać w różnych częściach mieszkania.

Więcej na

Dodatkowym wypełnieniem kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej zakupie, należy wiedzieć o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim trzeba dopasować pościel do wzrostu i wieku dziecka. Musi być wygodna, wokół obszycia nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym razie niemowlę mogłoby się skaleczyć.

To niezwykle użyteczna strona (http://styro-papa.pl/pl/folia-grunty/) omawiająca opublikowane w niniejszym artykule zagadnienia, więc kliknij tu, aby także ją poznać!

Kolejny ważny punkt, to kwestie związane ze zdrowiem. Pościel dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest alergikiem trzeba zwrócić uwagę na to z czego jest zrobiona. Nie może zawierać pierz lub innych wkładów wywołujących alergię. Kolor pościeli także jest ważny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę dziecka, co więcej ponury kolor może może wywoływać strach. W szukaniu idealnej pościeli zdecydowanie ułatwią katalogi znajdujące się w sklepach, a także witryny internetowe sklepów.

Opublikował