W odległych czasach nasze babki i prababki nie miały możności udawać się do lekarzy ze wszystkimi swymi chorobami. Same leczyły siebie i swoje dzieci domowymi sposobami. Co najwyżej zasięgły porady jak dbać o zdrowie u lokalnej Babki. Nowoczesne leczenie często oparte jest o te same zioła i naturalne składniki naszych babć i prababć. To z doświadczenia, prób a także błędów całych pokoleń naszych przodków czerpiemy dziś.

lekarz

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie, jeśli brak nam czasu czy też ochoty by pobiegać po dzikich łąkach oraz leśnych polanach w poszukiwaniu ziółek (chociaż gorąco polecam!), można wyskoczyć do najbliższej apteki i tam zakupić konieczne nam leki, nie tylko te na receptę.

Skoro jesteś pewien, że omawiany temat jest dla Ciebie absorbujący, to zobacz, że także proponowana treść zawiera nie mniej ważne wiadomości – wejdź tu.

Jeżeli nie cierpimy na nic poważnego, bez problemu możemy zasięgnąć wstępnej porady u pracowników apteki (informacje). On chętnie odpowie nam na pytanie: jak dbać o zdrowie, czy powie o profilaktyce zagrażających nam cywilizacyjnych chorób, na co niestety w teraźniejszych czasach doktor rodzinny nie ma zbyt dużo czasu.

tabletki

Autor: themostinept
Źródło: http://www.flickr.com

Pracownik apteki może podpowiedzieć nam także jaka metoda nowoczesnego leczenia może być dla nas najbardziej odpowiednia.

Farmaceuci często polecają na przykład kwas foliowy, którego niedobory należą do najczęściej występujących niedoborów wśród wszystkich znanych witamin, a już bezwzględnie zażywać go muszą kobiety planujące jak też czekające maluszka, ponieważ niedostatek kwasu foliowego u kobiety w ciąży mogą być przyczyną powstania wrodzonych wad cewy nerwowej u u maleńkich dzieci.

Godny polecenia jest również olej z siemienia lnianego, ale pytajmy tylko o ten tłoczony na zimno i przechowywany w lodówce. Względnie możemy kupić takiż olej w postaci kapsułek, muszą one być bezwzględnie w szklanym, ciemnym opakowaniu. Olej ten jest idealnym źródłem NNKT, czyli Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych: Omega 3, Omega 6 i Omega 9 i do tego w oleju z siemienia lnianego kwasy te mamy w najbliższych ideałowi proporcjach! Ja często przy szukaniu lekarstw i suplementów diety korzystam z tego źródła – .

Mają one bardzo istotne znaczenie dla rozwijającego się mózgu naszych pociech, mają znakomity wpływ na układ nerwowy oraz regulują poziom hormonów. Poza tym olej lniany poprawi stan skóry, włosów i paznokci a także – zapobiega nadwadze. Musimy pamiętać jednak, iż nic nie jest w stanie zastąpić zrównoważonego, racjonalnego sposobu odżywiania się oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.