W każdej lokalach gastronomicznych funkcjonuje coś takiego jak karta dań. Jednak nie każde karta dań i napojów, jakie oferują w restauracji może nas zachęcać do zamówienia. Część kart dań woła wręcz o to by wyrzucić je do śmieci. Właściciele takich miejsc powinni zadbać o to, żeby karta menu była czysta i schludna.

wnętrze restauracji

Autor: eyeliam
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chcemy jeść w miejscach, gdzie karta menu restauracji wygląda tak jakby od dziesięciu lat nikt go nie zmieniał. A my klienci musimy jej dotknąć, żeby wybrać coś, dotyczącego posiłku. A jeśli już sam widok karty sprawia, że jeść nam się odechciewa to pewnie nie będziemy chcieli też w takim miejscu spożywać jakiegokolwiek posiłku. Dlatego czasem dobrze zrezygnować z bogatej kart dań i zrobić menu na zalaminowanych kartkach. Do tego dołożyć tablicę z napojami za barem, gdzie składane są zamówienia i wszystko stanie się ładne i przejrzyste i na pewno o wiele bardziej przyciągające klientów niż zatłuszczone menu. Weźmy też pod rozwagę to, czy może poza niestosownym kartą dań, zasłonki też nie potrzebują zmiany a okna przetarcia. Takie detale w ogromnym stopniu mają wpłwy na odbiór restauracji. Co ważne koszt zmian w tej kwestii nie jest wielka, więc warto w nie pomyśleć.

Przyprawniki

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwe podanie przypraw
Na stołach w lokalach gastronomicznych często da się zauważyć serwetki w mniej lub lepszym serwetniku oraz przyprawy, które prawie zawsze stoją sobie tak jakby ktoś je na stolikach zostawił dawno temu i zapomniał je uzupełniać i myć. Jeżeli chcielibyśmy żeby nasz lokal (pizza janki) przyciągał klientów musimy zadbać o wszystkie szczegóły w tym o przyprawniki. Jeżeli dostajemy od dystrybutora jakiegoś napoju przyprawniki i dodatkowo jeszcze serwetniki, to dobrze by na wszystkich stołach były takie same zestawy. A najlepszym rozwiązaniem jest zakup takich samych przyprawników i serwetników na wszystkie stolik w jakimś pasującym do lokalu kolorze bez zbędnych liter reklamujących jakiś koncern. Zadbajmy o to, żeby lokal, do którego trafia głodny człowiek rzeczywiście przyciągało nie jedynie dobrym jedzeniem, ale też pięknym wnętrzem. Postarajmy się, by wszyscy wkraczająca do naszego lokalu czuli się przyjemnie już od momentu przekroczenia progu. Diabeł tkwi w szczegółach, więc nie zapominajmy, że porządny przyprawnik to nie tylko sól i pieprz, a również oliwa lub jakaś inna przyprawa, która będzie wpisywała się atmosfery lokalu i podawanych w nim potraw.