Jedziesz na nartach, stok jest świetnie wyszykowany, śnieg świeży, ale dobrze ubity, słońce pięknie świeci, a pogodne niebo oznajmia, iż to będzie niezapomniany wypoczynek. Jeździsz cały dzień, w kolejny dzień to samo, podczas trzeciego dnia przekonujesz się, iż zjazd jest już trochę w gorszym stanie. Myślisz, iż to wszystko przez rosnącą temperaturę (wzrosła dzisiaj do około ośmiu stopni na plusie), a też przez coraz więcej narciarzy. To nie jest to, co był wcześniej, jeździsz jednakowoż wytrwale, aż… zaliczasz upadek. Na tyle poważny to incydent, iż musisz zrezygnować ze zjazdów już do końca pobytu. A co dalej?

jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to zbyt przyjemne, kiedy w trakcie odpoczynku należy udać się do lekarza. Co to w ogóle za wypoczynek? Nie ma jednak innego sposobu wyjścia z tej sytuacji. Na szczęście trafiliśmy na świetnego lekarza, bo aktualnie ten wypoczynek (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/225/Wczasy-z-dieta-oczyszczajaca/) wspominamy, z jednej strony, jako dramat, lecz z drugiej strony cieszymy się, iż tak się to wszystko potoczyło. Ciągle możemy uprawia narciarstwo, a po pamiętnej kontuzji nie ma już prawie śladu. Co takiego zaproponował lekarz , że dzisiaj czujemy się już naprawdę dobrze? Terapię czynnikami wzrostu.

Za tą intrygującą nazwą znajduje się cudowna kuracja, w której główną rolę odgrywają białka. Ich zadaniem jest stymulacja procesów naprawczych, a jednocześnie odnowa tkanek, jakie uległy zaburzeniom. Największa ich ilość pojawia się w ziarnistościach płytek krwi, to właśnie z nich czynniki są transportowane, kiedy tkanki ulegają zaburzeniom. Dzieje się to w okresie procesu krzepnięcia krwi. Przy pomocy czynników wzrostu następuje szybkie przekazywanie komórek do miejsca, gdzie zaszło uszkodzenie.

Warto wspomnieć, iż terapia czynnikami wzrostu prp zyskuje coraz więcej zwolenników. Coraz częściej korzysta się z niej w różnych działach medycyny w zakresie stymulacji gojenia tkanek. Przykładowo, w ortopedii znajdują zastosowanie w kwestii przyśpieszenia zrostu kostnego, a również gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Warto nadmienić, iż czynniki wzrostu nie zaliczają się do dziedziny leków uniwersalnych, co znaczy, iż nie można nimi uleczyć każdego przypadku, jednakże jego zastosowanie naprawdę jest dość szerokie.

Pamiętaj, że kontuzja nie oznacza od razu zakończenia twojej amatorskiej lub zawodowej kariery, gdyż dzięki takim nowatorskim terapiom, jak opisana terapia czynnikami wzrostu, wszystko jest możliwe.

Publikacja, którą teraz czytasz to nieszablonowe źródło (http://www.boxkitchen.pl/dieta-pudelkowa-dabrowa-gornicza/) informacji, ale jeżeli szukasz podobnych materiałów, to kliknij tutaj.