Nietrzymanie moczu może dotknąć każdego z nas, bez względu na wiek. Jakie są najskuteczniejsze metody leczenia? Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli zgłośmy się do lekarza. Może to być lekarz rodzinny, który po zorientowaniu się w sytuacji, skieruje pacjentkę do specjalistów – do ginekologa lub od razu do urologa. Często kobieta odkłada taką wizytę, z racji iż nietrzymanie moczuwydaje się jej chorobą wieku starczego . Jednak nietrzymanie moczu to choroba, która może się przydarzyć w każdym wieku, także osobom w młodym wieku.

lekarz

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Rolą lekarza jest zadecydowanie, jaka przyczyna nietrzymania moczu występuje u konkretnej osoby. Albowiem może być to wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli mimowolne uciekanie moczu pod wpływem wysiłku fizycznego. Jednak nie w każdej sytuacji moczenia występują w chwili wysiłku. Bywa, że choroba daje znać o sobie gwałtownym parciem na pęcherz, nagłą niepowstrzymaną potrzebą oddania moczu, a nawet, że bezwolnym moczeniem się w nocy.

Bez względu na rodzaj kłopotów powinniśmy posiadać wiedzę, iż ta choroba nie cofnie się sama, a jej dalszy rozwój może doprowadzić do utrudnienia normalnego funkcjonowania. Nietrzymanie moczu jest całkowicie wyleczalne. Sposób terapii zależy od charakteru samej dolegliwości i jej postępu (po kliknięciu więcej informacji).

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Od pewnego czasu pojawiła się w w kraju najnowsza możliwość pozbycia się owego problemu – laserowe leczenie nietrzymania moczu. Zabieg nie wymaga cieć, wkłuć, blizn czy siniaków i trwa zaledwie 10-15 minut.

Gdy będziesz szukać innych tego typu danych na temat podnoszony w niniejszym poście, to wejdź tu (https://ortodoncjabecker.pl/) – niewątpliwie te materiały także Cię zaintrygują.

Jest całkowicie bezbolesny. Zwykle do osiągnięcia zamierzonego celu potrzebny jest tylko jeden zabieg. Końcowy efekt daje się odczuć po około miesiącu od zabiegu. W bardziej zaawansowanych przypadkach potrzebna jest seria powtarzana co 2-4 tygodnie – aż do całkowitego pozbycia się problemu.

Wspomogą nas również mogą w leczeniu tej przypadłości ćwiczenia mięśni Kegla, które opierają się na serii skurczów i rozkurczów mięśni. Mają tę zaletę, że trudno otoczeniu zorientować się o ich aktualnym wykonywaniu, toteż można je wykonywać w każdym miejscu. Przypadłość ta dotyczy co trzeciej kobiety, dlatego też musimy zacząć o tym głośno mówić.

Spójrz na portal oraz prześledź wpis (http://www.wolomin.centrumdemed.pl/ortodonta/), który na pewno całkowicie Cię pochłonie, ponieważ dane tam zawarte, przyciągają uwagę.

Wówczas będzie to pierwszy krok do pozytywnych zmian.