Kiedy marzy Ci się szczupła sylwetka, wtedy na pewno powinnaś zastanowić się nad swoim zwykłym stylem życia. Większość z nas niewątpliwie odżywia się nieprawidłowo, co najczęściej jest przyczyną różnych chorób oraz złego samopoczucia. Jeżeli chcesz czuć się dobrze, a na dodatek pragniesz zrzucić kilka dodatkowych kilogramów, wówczas bez wątpienia powinnaś wdrożyć lekkie zmiany w swoim jadłospisie.

miód z pasieki

Autor: Free Creative Commons Images for Colorful Souls!
Źródło: http://www.flickr.com

Jak powinien wyglądać niezły jadłospis na każdy dzień? Na śniadanie między innymi dobrze sprawdzi się zdrowe musli z owocami (naturalne musli) – jeśli jest lato, wtedy bez wątpliwości powinnaś wykorzystywać sezonowe owoce takie jak przykładowo truskawki. Jeżeli natomiast jest zima, wtedy miseczka ciepłej owsianki na śniadanie przede wszystkim również postawi Cię na nogi – wówczas możesz dosypać do niej garść mrożonych owoców lub karmelizowane pomarańcze lub jabłka z cynamonem. Mrożonki oczywiście nie posiadają aż tak wiele witamin jak świeże owoce, jednak poza sezonem są fantastycznym zamiennikiem.

Gdy czytasz o posiadającej fascynującą Ciebie treść nowej stronie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (https://rehafit.org/przyrost-masy-ciala-w-ciazy/) odnośnie źródeł, z których pobiera ona dane.

Jeśli zaś chodzi o obiad, bez wątpliwości powinnaś postawić na coś lekkiego.

Nieźle sprawdzą się przykładowo mięsa przygotowywane na parze – jeżeli tylko dobrze je doprawisz, wówczas niewątpliwie będą smakowały fantastycznie. Wprawdzie zdrowe mięso i wędliny (naturalne mięso) niejednokrotnie są zbyt kosztowne, jednakże możesz w takim wypadku zakupić nieco mniej mięsa i zastąpić je większą ilością warzyw. Taki posiłek zdecydowanie nie będzie wysoce kaloryczny i można go zjadać bez najmniejszych obaw. Jeśli myślisz poważnie o tym, aby zgubić zbędne kilogramy, wówczas przede wszystkim powinnaś bardzo ograniczyć cukier lub – więcej w temacie – całkowicie z niego zrezygnować. Jeżeli nie możesz obyć się bez słodkiej kawy, wtedy cukier znakomicie zastąpi na przykład miód pszczeli, wieloowocowy lub kwiatowy. To bez wątpienia na zastąpienie szkodliwego cukru w jedzeniu.