Jeżeli mowa o kawie to dobrze się na kawie znać, a jak stać się znawcą kawy? Na początek warto pić różne kawy i próbować zapamiętywać ich smak. Wiele razy piliśmy wyśmienitą kawę u znajomych i dowiadywaliśmy się, że tak naprawdę jest to najtańsza kawa ze osiedlowego sklepu. Bywało również tak, że piliśmy kawę bardzo drogą, ale jej smak raczej nas nie powalił. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze duży wpływ na ocenę ma nasz gust, ale często zdarza się tak, że nie każdy potrafią dobrze kawę zaparzyć. Stąd też jeżeli chcemy zostać prawdziwymi smakoszami kawy musimy nauczyć się dobrze parzyć kawę.

kawa i ciastko

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć na uwadze to, że parzenie kawa (kawa z Kostaryki – https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/kostaryka/) ziarnista arabica, będzie wiązało się inaczej niż zaparzenie normalnej rozpuszczalnej kawy. Są pośród kawoszy Ci, którzy twierdzą, że najsmaczniejszą kawą jest właśnie kawa ziarnista arabica. Świeżo zmielone przez nas ziarna dają możliwość wydobycie pięknego zapachu i cudownego smaku. Jedni z nas wybierają filiżanki inni ze zwykłego kubek. W obu przypadkach inaczej parzymy kawę. Bariści mogliby sporo o tym powiedzieć.

Wszystko zależy od ziaren

Kiedy dostajemy filiżankę, gorącej i aromatycznej kawy, nie myślimy o tym, jaką drogę musiała ona przejść, byśmy mogli uśmiechać się biorąc kolejny łyk (porównaj – kawa świeżo palona). Jednak dobrze sprawdzić, z jakiego kraju dana kawa pochodzi, ile czasu w palarniach wypalano ziaren. To właśnie selekcja ziarna sprawia, że kawa jest tak dobra. Oczywiście równie istotne jest to, w jaki sposób kawa jest później przechowywana i w jaki sposób my sami ją parzymy.

Na tej stronie są niezwykle interesujące informacje, lecz kiedy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj ponadto (www.twojspozywczy.pl/) pozostałe dane, które dostępne są tutaj.

Jest to też powód dla którego wiele osób chodzi na kawie tylko w miejscach, gdzie podawana jest ona przez prawdziwi bariści, czyli znawców parzenia kawy. Dobrze jest zapytać o jakieś wskazówki związane z tym jak parzyć kawę. Każdy z ma swoją ulubioną kawę, którą parzy po swojemu. Jednak jedna cenna rada od baristy i może się okazać, że nasza kawa ziarnista arabica pewnie będzie jeszcze pyszniejsza. Jeżeli więc mamy zamiar pić naprawdę pyszną kawę, trzeba na sklepowych półkach poszukać kawę ziarnistą.

A jeśli nie można znaleźć w supermarkecie żadnej kawy, która jest godna naszej uwagi zawsze można zajrzeć do Internecie. W sieci jest wiele sklepów z kawami, które na pewno po właściwym zaparzeniu zaskoczą nas smakiem i aromatem. Warto, więc porządnie przejrzeć produkty w sklepach internetowych.