Wszędzie słychać rowery, rowery, wszędzie widać rowery, rowery, każda letnia oferta to rowery, rowery, gdzie nie wejdziesz do dużego sklepu rowery, rowery, lecz jak w tym wszystkim zdecydować się na ten porządny rower, który będzie nam służył przez lata. I przede wszystkim będzie odpowiedni dla nas, dla naszych faktycznych potrzeb.

Autor: Giant

Często bowiem, jakaś osoba decyduje się na zakup roweru, który nic a nic nie pasuje do temperamentu i sposobu bycia danej osoby. To tak jak z wyborem psa, jeśli ktoś nie jest aktywny fizycznie, a bierze żwawego czworonoga, to ani on, ani jego pies nie będą w tym związku zadowoleni. Podobnie, jeśli bierzesz rower szosowy i pragniesz nim jeździć po mieście to bardzo się rozczarujesz.

Rower szosowy (rowery na szosy) (czyli inaczej kolarzówka), to jaka sama nazwa wskazuje jednoślad przeznaczony na jazdę po szosie, poza miastem. Ten model roweru to najlepszy wybór dla aktywnych ludzi ceniących sobie duży wysiłek, jako jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu. nie kupuj go, jeśli faktycznie zamierasz jeździć poza terenem zabudowanym, ale robić to na lajtowo, nie pragniesz bić rekordy prędkości, pobijać swoich rekordów, a jednocześnie masz ochotę czasami zboczyć z trasy na piknik.

jazda rowerem

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli pragniesz pojeździć trochę miastem, trochę szosą, a trochę polną droga to najlepszym wyborem będzie rower turystyczny. Nie jest to rower którym będziesz gnał niczym rakieta, jest to solidny model roweru rodzinnego, który spodoba się każdemu, kto lubi tak spędzać czas, ale nie zamierza startować w zawodach. To najdoskonalszy rower na wyprawy weekendowe, sprawdzi się także na dalszych trasach, lecz wszystko zależy od danego modelu.

Jeśli natomiast potrzebujesz idealnego roweru do miasta, na przykład, żeby zaoszczędzić na paliwie to wybór pada na rower miejski (rowery dla miastowych). Jaka sama nazwa wskazuje jego żywiołem jest miejska dżungla. Lub chodniki, lubi samochody i ludzi spieszących się do pracy. Lubi wymijać się z innymi rowerami na ścieżkach rowerowych, nie przepada za to za zbyt dalekimi eskapadami za miasto, nie znosi wręcz piaszczystych dróg, na których może też tobie, jak i sobie zrobić krzywdę.