Pewnie znasz angielski, ale chcesz nauczyć się jeszcze jednego języka? Marzysz o nietutejszym wyzwaniu czy wolisz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór masz ogromny, gdyż języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na siłę kraju (gospodarka, polityka), jak i myśleć o zainteresowaniach. Jest ci blisko do jakiegoś kraju, lubisz tamtą kulturę czy geografię, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: pasję czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, choć to język martwy, ale dostępne są słowniki i materiały do nauki, lecz czy warto uczyć się języka, którym już nikt się nie posługuje?

książka

Źródło: www.morguefile.com

Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, oczywiście się nie wykluczają, można przecież interesować się danym krajem i poznawać dany język, myśląc o lepszych zarobkach. Takie możliwości gwarantuje z pewnością język koreański (starodawny łaciński). Nie jest tak popularny, jak na przykład chiński czy japoński, ale gwarantuje ciekawe perspektywy. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z partnerami z tego kraju wystarcza angielski, lecz mamy możliwość więcej zyskać, posługując się ich ojczystym językiem. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliższego? Nie sięgajmy jednak po języki z naszej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz wypróbujmy coś trudniejszego. Litwa, chociaż bliska Polsce, tak naprawdę ma zupełnie inną mowę.

Jeżeli fascynuje Cię tego rodzaju problematyka, zerknij na źródło (http://www.dzwigmar.pl/) w tamtym miejscu zamieszczone także Cię niezwykle zaintryguje. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

Można przyznać, że język litewski (konwersacje po litewsku) jest jednym z trudniejszych na świecie. W tej klasyfikacji, z krajów europejskich pewnie może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski zalicza się do grupy języków wschodniobałtyckich.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju inne newsy (http://gaster-sol.pl/pl/o-soli/znaczenie-i-wykorzystanie-soli)? Dobrze się składa, ponieważ masz szansę wejść na kolejną witrynę i tam wgryźć się w dokładne posty.

W naszym kraju znajdziemy podręczniki i słowniki do nauki języka litewskiego. Dobrze też, z racji bliskości jeździć tam i poprawiać swoje kompetencje językowe w realnych sytuacjach. Raczej niedocenianą mową jest język macedoński. Warto go poznać , choćby patrząc na bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są powalające, lecz warto podjąć trud.