Fani zwierzaków staną w ich obronie za każdym razem. Niezależnie od tego, czy kwestia dotyczy myszoskoczka w klatce, czy dorosłego psa. Co do karmienia, szczególnie psów, występuje parę interesujących przesłanek. Jeśli zależy wam na zdrowiu własnych psów stosujcie poniższe zalecenia.

Oczywistością jest, że podstawę żywieniową czworonogów stanowią kupowane na kilogramy karmy. Biorąc pod uwagę różnice rasowe, wagowe czy wieku psa karma dla psa bywa wielce zróżnicowana. Małe psiaki sięgające do pięciu kilogramów, zgodnie z zaleceniami nie powinny zjadać więcej niż jedno, 400-gramowe opakowanie karmy. Jeśli chodzi o psiaki „giganty”, a więc np. dorosłe rottweilery i owczarki, byłyby w stanie zjeść pięciokrotnie i więcej takich dawek. Kupując pokarm dla psa powinniśmy mieć na uwadze kilka czynników.

Jeżeli ta tematyka Cię wciąga, to możesz zdobyć zbliżone informacje na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www plyty pcv.

Przede wszystkim liczy się zdrowie ulubionego czworonoga. Po jego poczynaniach łatwo wywnioskujemy którą karmę pochłonie z wielkim apetytem, a która zupełnie mu nie podejdzie. (Zobacz tu) W tym miejscu nie zapominajmy o składnikach tego rodzaju żywności.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowym wyznacznikiem poziomu karmy jest ilość mięsa w niej. Stale słyszy się pod tym względem głosy krytyczne. Liczą zwłaszcza na zwiększenie proporcji mięsa do całości produktu. Kultowy już Pedigree zawiera tylko kilka procent mięsa. Dla większości posiadających psy to stanowczo za mało. Ostatecznie jednak kusząca kwota i uznana marka wygrywają. W tej rozprawie liczy się także sama jakość zwierzęcego białka. Pomagają w tym etykiety(polecamy drukarki do przywieszek) z tyłu karmy, ze składem psiego jedzenia. (zobacz) Pochodzenie typowo mięsne jest dużo korzystniejszym wyborem, niż tzw. mieszanka mięsno-kostna.
Odwrotnie jest z zawartością zbóż – im jest ich mniej w produkcie, tym wartość żywieniowa karmy jest zdrowsza, a dodatki chemiczne nie niszczą zdrowia naszym ulubieńcom. Wzmacniacze wiele razy dały się we znaki naszym czworonogom, na przykład w postaci alergii pokarmowych. Bolesna prawda polega niestety na testowaniu własnego psa – trochę jak na poligonie doświadczalnym – do chwili, kiedy zrozumie on walory dobrego i zdrowego pokarmu.
Gdzie wybierzemy karmy dla psów? Bogatą ofertę możliwości zaserwuje nam zwykły sklep zoologiczny (zobacz). Zdecydowanym plusem tego miejsca jest możliwość konsultacji z ekspertem od zwierząt – nie ma co doszukiwać się jej natomiast w mniejszych marketach.